پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش کامل بهره برداری از پروژه های فرودگاه شهید سلیمانی اهواز + گزارش صوتی و تصویری

تاریخ خبر: // کد خبر: 355538 // // //


گزارش کامل بهره برداری از پروژه های فرودگاه شهید سلیمانی اهواز + گزارش صوتی و تصویری

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز با جضور استاندار خوزستان ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و وزیر راه برگزار گردید.


گزارش کامل بهره برداری از پروژه های فرودگاه شهید سلیمانی اهواز + گزارش صوتی و تصویری

با حضور وزیر راه و شهرسازی، آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز با اعتباری بالغ‌بر دو هزار میلیارد ریال آغاز شد. این پروژه‌ها شامل احداث ترمینال بین المللی، احداث فاز اول محوطه سازی، نصب سامانه روشنایی و ساختمان پست برق هستند.

سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران امروز (27 آبان) در مراسم بهره برداری از چندین طرح فرودگاهی اهواز از بهره برداری  ترمینال جدید فرودگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهواز  در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۸۰۰ متر مربع به ارزش 1870 میلیارد ریال با مساحت 6800 مترمربع، فاز نخست محوطه سازی فرودگاه و پروژه ها ی دیگری شامل بهسازی سیستم روشنایی باند و نصب و راه اندازی سیستم روشنایی SFLS، و نیز پست برق ترمینال حج فرودگاه شامل دو دستگاه ترانسفورماتور 630 کیلووات، تابلوی سه سلوله و دو دستگاه دیزل ژنراتور و نصب و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع ترمینال داخلی خبر داد.

با احداث این پایانه مسافری ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه بین‌المللی به میزان دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سال و ارسال و دریافت بار به میزان ۱۸ هزار تن در سال فراهم شده است.

برای گام نهایی طرح عملیات تکمیل و بهره‌برداری از این پایانه مسافری بالغ بر دو هزار میلیارد ریال از اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران هزینه شده که علاوه بر ایجاد بستر مناسب برای پروازهای خارجی و حجاج، باعث الحاق فضای قدیمی پایانه خارجی به پایانه داخلی فعلی شده است.

امیرمکری  عنوان کرد: در یک سال و نیم اخیر  برای توسعه ورفع مشکلات فرودگاه اهواز گام های بلندی برداشته شده است.وی با بیان اینکه با پیگیری مقامات استانی بویژه استاندار آمادگی برای برطرف کردن موانع موجود برای توسعه فرودگاه اهواز برداشته می شود، گفت: در اجرای طرح جامع فرودگاه اهواز پروژه های دیگری شامل ایجاد تاکسیوی دوم و توسعه اپرون تا ظرفیت پارک 14 هواپیما در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین عنوان کرد: در روزهای آینده شاهد افتتاح پروژه های مهم فرودگاه آبادان با حضور وزیر راه و شهرسازی خواهیم بود و امیدواریم تمام این خدمات ادای دینی کوچک به مردم خوزستان باشد که در دوران دفاع مقدس افتخار آفرین شدند.
امیرمکری اظهار امیدواری کرد که تکمیل پروژه های توسعه ای فرودگاه اهواز به ارتقای ظرفیت آن و افزایش هرچه بیشتر ایمنی و سلامت پروازها منجر شود.
وی همچنین از حمایت های وزیر راه و شهرسازی، استاندار خوزستان و تمام دست اندرکاران افتتاح پروژه های فرودگاه اهواز قدردانی کرد و از همکاری مسوولان شرکت نفت جنوب در برطرف شدن یکی از موانع توسعه فرودگاه سپاسگزاری ویژه کرد.
افتتاح فرودگاه های مسجد سلیمان و بهبهان در آینده نزدیک
همچنین در این مراسم استاندار خوزستان با قدردانی ویژه ازمسوولان ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اتخاذ تصمیم مدیریتی برای ارتقای سطح خدمت رسانی فرودگاه اهواز گفت: با اینکه نیازمند فرودگاه جدید هستیم ولی به دلیل شرایط تحریم تامین اعتبار آن مشکل است و لازم است کارهای توسعه ای لازم را در فرودگاه فعلی انجام دهیم.
ساخت فرودگاه دوم اهواز به صرفه نیست
همچنین مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن اشاره به اینکه فرودگاه اهواز از نظر حجم پرواز چهارمین فرودگاه کشور است، عنوان کرد: ساخت فرودگاه جدید نیازمند صرف اعتبار هنگفتی است و به صرفه نیست و در شرایط فعلی باید برای توسعه فرودگاه فعلی تلاش شود.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، امروز (27 آذر) در مراسم افتتاح پروژه های شهید سلیمانی اهواز ضمن قدردانی از مدیرعامل و مسوولان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در وفای به عهد در افتتاح به موقع پروژه ها و نیز سپاسگزاری از تمام دست اندرکاران انجام این طرح ها اظهار امیدواری کرد: طرح توسعه فرودگاه اهواز دنبال شود.
اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی به دنبال ساخت فرودگاه جدید در اهواز نیستیم، عنوان کرد: مذاکراتی با وزارت نفت انجام شده و تلاش داریم مشکلات و مسایل را در همین فرودگاه برطرف کنیم. ضمن اینکه مسایل مرتبط با هوانیروز نیز قابل مدیریت و قابل حل است تا توسعه فرودگاه با کمک این نهاد سرعت یابد و گام بعدی را برای توسعه فرودگاه برداریم.
وی با بیان اینکه دو سال پیش، دید مجاز فرودگاه اهواز 1200 متر بود که برای رساندن دید به 600 تا 500 متر هدف گذاری شده است، گفت: با نصب سیستم های جدید و بهره برداری از پروژه های فرودگاه وضعیت تقرب ارتقا می یابد که گامی برای دستیابی به فرودگاهی در شان اهالی استان خوزستان خواهد بود.
اسلامی با اشاره به اینکه فرودگاه اهواز مزین به نام سردار دل ها، شهید قاسم سلیمانی است، تاکید کرد: باید مدیریت این فرودگاه نیز زیبنده نامش باشد و امیدواریم بتوانیم انقلابی تر و قوی تر کار کنیم و فرصت ها را برای خدمت از دست ندهیم.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی دغدغه های مشترکی دارند و هیچ اختلاف دیدگاه و برداشت درباره مسایل استان خوزستان وجود ندارد، گفت: باید منابع را به گونه ای بهینه استفاده کنیم که نتیجه آن ملموس باشد.

گفتنی است؛ در این مراسم استاندار ،نمایندگان خوزستان، معاونین ووزیر،مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و جمعی از مسئولان استانی و شهری حضور داشتند.

غلامرضا شریعتی نیز در این مراسم اظهار کرد: سالن فرودگاه اهواز ظرفیت این همه مسافر را نداشت و شرایط بسیار نامساعدی به نسبت جمعیتش داشت که در این راستا خدماتی که باید به مسافران در اهواز داده می‌شد، متناسب با حجم عملیات، کار و هزینه‌ای که مردم می‌کردند، به نسبت سایر فرودگاه‌ها نبود.

با اشاره به اینکه در اهواز به علت وجود ریزگردها، پروازها با کاهش دید افقی همراه است، افزود: با کمک شرکت فرودگاه کشور دو آی ال اس برای فرودگاه اهواز خریداری شد که مراحل نصب یکی از آنها در حال انجام است؛ همچنین با توافق با مسئولان فرودگاه کشور، ۱۴ محل توقف برای هواپیماهای این فرودگاه ساخته می‌شوند تا بتوان خدمات بهتری در این زمینه داده شود

استاندار خوزستان با بیان اینکه شهر اهواز نیاز به فرودگاه جدیدی داشت، در ادامه گفت: این فرودگاه با توجه به مسائل تحریم علیه کشور، روندی کندی را در زمینه به بهره‌برداری داشت که حل مسئله تا حدودی برطرف شده است.

شریعتی در ادامه تأکید کرد: با توجه به ارتقای سطح کیفی زیرساخت‌ها به خصوص در فرودگاه اهواز اگر لازم باشد، ۲۰ روز این فرودگاه را تعطیل می‌کنیم تا کارهای آن از جمله بهبود کاهش دید افقی انجام شود.

وی به برشماری بهره‌برداری از دیگر پروژه‌های استان پرداخت و افزود: پروژه‌های زیادی در بندر امام وجود دارند که به بهره‌برداری خواهند رسید، همچنین کمربندی ماهشهر به هندیجان رو به اتمام هست و راه‌آهن دو خطه شدن راه آهن اهواز به اندیمشک رو به پایان است.

استاندار خوزستان ادامه داد: ترمینال فرودگاه آبادان نیز آماده بهره‌برداری است و امید است تا پایان سال و یا قبل از پایان این دولت، چهار خطه شدن مسیر رامهرمز به بهبهان، هفتکل به باغملک بتوان به بهره‌برداری رساند؛ همچنین امید می‌رود که دو فرودگاه مسجدسلیمان و بهبهان تا قبل از پایان این دولت کار عملیات پرواز خود را آغاز خواهند کنند.

شریعتی ابراز امیدواری کرد و گفت: با توجه به اعتباری که آماده شده است، بتوانیم شرایط را برای استان خوزستان بهتر کنیم و این استان را از این مشکلات خارج کنیم.

 

 

 

 

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر (لینک 1) / (لینک 2 ) / ( لینک 3 ) / شرکت فرودگاه ها (لینک1) / (لینک2)/ خبرگزاری ایسنا / وزارت راه / اخبار فرودگاه‌ها (لینک 1), (لینک 2), (لینک 3), (لینک 4), (لینک 5), (لینک 6), (لینک 7)


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو