پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز تهران به شیراز ماهان ایر به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان به زمین نشست+پاسخگویی هواپیمایی کاسپین

تاریخ خبر: // کد خبر: 355543 // // // //


پرواز تهران به شیراز ماهان ایر به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان به زمین نشست+پاسخگویی هواپیمایی کاسپین

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان گفت: پرواز شماره ۰۳۸ شرکت هواپیمایی کاسپین از تهران به مقصد شیراز بدلیل نقص فنی در اصفهان به زمین نشست.


پرواز تهران به شیراز ماهان ایر به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان به زمین نشست+پاسخگویی هواپیمایی کاسپین

محمدحسین عمادی افزود: این پرواز ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه امروز بدلیل نقص فنی در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست.وی با بیان اینکه برای مسافران این هواپیما هیچ مشکلی پیش نیامد، اظهار داشت: مسافران این پرواز ساعت ۱۳ و ۵۵ دقیقه امروز با هواپیمای جایگزین، فرودگاه اصفهان را به سمت شیراز ترک کردند.

عمادی خاطرنشان کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان یک فرودگاه احتیاطی به شمار می‌رود و خلبان می‌تواند در صورت نقص فنی با کسب اجازه در این فرودگاه فرود آید.

دوازدهم آذر امسال نیز پرواز شماره ۱۰۵۳ شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به کرمان بدلیل نقص فنی در اصفهان به زمین نشست و مسافرانش با هواپیمای جایگزین عازم مقصد شدند.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۲۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

این مرکز، فرودگاه کمکی اول یا دوم بیش از ۹۰ درصد از پروازهای داخلی کشور و کمکی اول برای همه پروازهای استان تهران است و بعنوان فرودگاه کمکی همه پروازهای داخلی و خارجی استان تهران محسوب می‌شود.

مهدی علیاری در این باره اظهار داشت: به دلیل فرسودگی هواپیما‌ها و وجود تحریم‌ها در جهت تامین قطعات در صنعت هوایی موارد این چنینی بسیار طبیعی است.

وی با بیان اینکه پس از بروز مشکلی در موتور هواپیما و نه نقص نقص فنی خاص، خلبان ناچار به فرود اضطراری پرواز ۰۳۸ تهران به مقصد شیراز در فرودگاه اصفهان شد، افزود: بلافاصله پس از فرود نیرو‌های پشتیبان از تهران اعزام شده و مشکل ظرف یک ساعت برطرف شد.

علیاری افزود: خوشبختانه هیچ آسیبی به هیچکس وارد نشد و مسافران با جابجایی توسط یک هواپیمای دیگر به مقصد رسیدند.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی کاسپین، گفت: مشکل فنی هواپیما نیز با دانش نیرو‌های جوان این شرکت برطرف شد و هواپیما کمتر از یک ساعت به تهران و به خط پرواز بازگشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا/ خبرگزاری فارس / تابناک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو