پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازدید استاندار خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند / افزایش پروازها + عکس و فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 355545 // // // //


بازدید استاندار خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند / افزایش پروازها + عکس و فیلم

استاندار خراسان جنوبی روز پنجشنبه از بخش‌های مختلف فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند بازدید کرد و گفت: فرودگاه باید در خور شأن استان توسعه پیدا کند.


بازدید استاندار خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند / افزایش پروازها + عکس و فیلم

«حمید ملانوری» به منظور ارزیابی زیرساخت‌های فرودگاهی و هوانوردی استان در فرودگاه بیرجند حضور یافت و از سامانه‌های ناوبری پیشرفته فرودگاهی مستقر در برج مراقبت، تجهیزات اطفای حریق و آتش نشانی، سالن‌های ترانزیت و انتظار، پروژه احداث پاویون و سایر قسمت‌های فرودگاه مرکز استان بازدید کرد.

استاندار خراسان جنوبی در این بازدید گفت: فرودگاه از چشم‌اندازهای بسیار مهم استان است و مسافران، گردشگران، سرمایه‌گذاران، مسئولان و افرادی که به هر دلیل به استان سفر می‌کنند، اولین زیرساختی که می‌بینند، فرودگاه است.

وی افزود: فرودگاه از زیرساخت‌های اصلی توسعه استان است که در حوزه حمل و نقل، نقش اساسی دارد.

ملانوری با تاکید بر این که فرودگاه باید در خور شأن استان توسعه پیدا کند گفت: طی سال‌های گذشته، اقدامات خوبی در راستای توسعه و بهسازی فضای فرودگاه انجام شده و در حال حاضر طرح توسعه ترمینال و احداث پاویون در دست اجراست.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی ترمینال و برنامه‌ریزی‌هایی که برای ادامه کار صورت گرفته، امیدواریم این پروژه تا پایان سه ماه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای تکمیل پاویون و محوطه‌سازی نیز مقرر شد، برنامه‌ریزی شود.

وی اظهار داشت: توسعه شرایط موجود و رسیدگی به مسایل جنبی نیز در قالب کار مشترک و با حضور همه دستگاه‌های مرتبط پیگیری خواهد شد.

ملانوری در این بازدید با اعتقاد به این که فرودگاه، مدخل و ورودی استان است، دستورات لازم را برای بهسازی فضای موجود و تامین زیرساخت‌های رفاهی مورد نیاز مسافران صادر کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مدیران ستادی نیز در این بازدید حضور داشتند.

پروازهای فرودگاه بیرجند افزایش یافت

عظیم طهماسبی  اظهار داشت: اواسط آبان ماه با افزایش محدودیت‌های کرونایی ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا تعداد مسافرین پروازهای هوایی با کاهش چشمگیری رو به رو شد و این کاهش مسافر باعث لغو تعداد چهار پرواز از مجموع پروازهای برنامه زمستانی فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به افزایش 10 درصدی نرخ بلیط‌های هواپیما همچنین مجوز استفاده حداکثر 60 درصدی از ظرفیت هواپیماهای موجود به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی شاهد کاهش چشمگیر مسافر بوده و هستیم و  شرکت‌های هواپیمایی ایرتور و کارون ناچار به لغو پروازهای خود به مقصد بیرجند شدند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: این دو شرکت نه تنها پروازهای خود به فرودگاه بیرجند بلکه بسیاری دیگر از مسیرهای پروازی خود نظیر زاهدان، کرمان  را به دلایل  یاد شده لغو کردند.

وی افزود: پس از لغو پرواز شرکت‌های یاد شده با توجه به نبود پرواز در روزهای سه شنبه و پنج شنبه در برنامه زمستانی رایزنی‌ها در زمینه برقراری پرواز در روزهای یاد شده صورت پذیرفت که با پیگیری‌های استاندار استان خراسان جنوبی و این اداره کل هواپیمایی ماهان یک پرواز در روزهای سه شنبه به پروازهای فرودگاه بیرجند برقرار کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: پرواز هواپیمایی ماهان در مسیر تهران-بیرجند- تهران ساعت 17:00 از تهران پرواز ساعت 18:40 وارد فرودگاه بیرجند شده و ساعت 19:00 بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: برنامه زمستانی این فرودگاه با این تعداد پرواز پاسخگوی نیاز هم استانی‌ها است و بیش از این تقاضا وجود ندارد اما باز هم در تلاش هستیم بتوانیم پنج شنبه نیز یک پرواز اضافه کنیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری تسنیم / اخبار فرودگاه ها (لینک 1), (لینک 2)


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو