پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بزودی سایت پروازی تاق بستان بسته می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 356652 // // //


بزودی سایت پروازی تاق بستان بسته می‌شود

رئیس انجمن ورزش‌های هوایی استان کرمانشاه گفت: بزودی سایت پروازی تاق بستان بسته می‌شود.


بزودی سایت پروازی تاق بستان بسته می‌شود

محمدرضا نقدی، با اشاره به خطرات پرواز خلبانان پاراگلایدر از سایت تاق بستان، اظهار کرد: اخیرا سازمان هواپیمایی، اداره کل فرودگاه و استانداری کرمانشاه از اداره کل ورزش و جوانان استان خواستهاند تا جلوی پرواز پاراگلایدرسواران از سایت تاق بستان گرفته شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که سایت پروازی تاق بستان در قیف پروازی فرودگاه کرمانشاه قرار دارد، برای همین هر نوع پروازی که بخواهد از این سایت انجام گیرد باید باهماهنگی برج پرواز فرودگاه باشد.

رئیس انجمن ورزش‌های هوایی استان کرمانشاه افزود: متاسفانه در حال حاضر برخی از خلبانان پارگلایدر کرمانشاهی بدون هماهنگی از سایت پروازی “دوکل” تاق بستان برای تیک آف استفاده می‌کنند، درحالیکه این سایت در قیف پروازی فرودگاه قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین در نزدیکی این سایت پروازی دو بیمارستان امام حسین(ع) و امام رضا(ع) قرار دارند که هرلحظه این احتمال وجود دارد بیماری اورژانسی را از طریق بالگرد به این بیمارستان‌ها منتقل کنند و پرواز پاراگلایدر سواران در این محدود ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

نقدی تاکید کرد: ایراداتی که سازمان هواپیمایی و اداره کل فرودگاه به این سایت گرفته اند کاملا منطقی است و انجمن ورزش‌های هوایی استان هم آن را تایید می‌کند، در این راستا بزودی ممنوعیت پرواز بر فراز تاق بستان را اعلام خواهیم کرد و درصورت بی توجهی به این دستورالعمل برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

وی یادآورشد: هرچند خوشبختانه تاکنون هیچ مشکل و سانحه هوایی در محدوده این سایت بوجود نیامده، اما اگر اتفاقی بیفتد به حدی می‌تواند فاجعه بار باشد که تمام گذشته اش را نیز سیاه کند، بنابراین برای پیشگیری از بروز هر سانحه ای این اقدام ضروری است.

رئیس انجمن ورزش‌های هوایی استان اضافه کرد: متاسفانه در دسترس بودن این سایت باعث شده تا برخی از خلبانان پاراگلایدر بویژه درسالهای اخیر برای پرواز به این سایت مراجعه کنند، این درحالی است که علاوه بر خطراتی که ذکر شد، این سایت، سایتی رسمی نیست و از سوی دیگر هیچ راه دسترسی نیروهای امدادی به آن در صورت بروز حادثه وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه علیرغم اینکه در 30 کیلومتری کرمانشاه یکی از بهترین سایت‌های پروازی جهان یعنی سایت “ویس قرنی” را داریم که بسیاری از رکوردهایی آسیایی در آن شکسته شده و تعدادی از رکوردداران برتر جهان هم در آن پرواز داشته اند، اما برخی خلبانان پارگلایدر باتوجه به دسترسی سریع به سایت تاق بستان، خصوصا در روزهای تعطیل مانند جمعه از این سایت استفاده می‌کنند که خطرات زیادی هم آنها را تهدید می‌کند.

نقدی اضافه کرد: سایت ویس قرنی در قیف پروازی قرار ندارد و همزمان شش تا هشت خلبان هم می‌توانند از روی آن تیک آف داشته باشند که این مزیت را در هیچ سایت پروازی دیگری در آسیا نمی‌توان دید.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو