پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نمایندگان نهادهای متولی امنیت پرواز با همتایان اروپایی خود مذاکره کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 356721 // // //


نمایندگان نهادهای متولی امنیت پرواز با همتایان اروپایی خود مذاکره کردند

همایش جهانی امنیت هوانوردی با حضور نمایندگان نهادهای امنیت پرواز به صورت ویدیو کنفرانس در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.


نمایندگان نهادهای متولی امنیت پرواز با همتایان اروپایی خود مذاکره کردند

همایش جهانی امنیت هوانوردی با حضور نمایندگان نهادهای امنیت پرواز به صورت ویدیو کنفرانس در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد.

چهارمین همایش جهانی امنیت هوانوردی به صورت ویدئو کنفرانس، با سخنرانی محمد خلیفه رحما، مدیر کل بخش حمل و نقل هوایی ایکائو و با حضور نمایندگان کشورهای عضو و نمایندگان صنعت هوانوردی کشورمان در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار گردید.

در این همایش اعضای پنل امنیت هوانوردی، معاون مدیر کل و مدیر اجرایی بخش ضد تروریستی سازمان ملل، مدیرکل بخش حمل و نقل اتحادیه اروپا، دبیر کل شورای بین المللی فرودگاه‌ها، مدیر کل بخش حمل و نقل هوایی انگلستان و مدیر کل امنیت حمل و نقل آمریکا نظرات خود را مطرح کردند.

در ادامه همایش، مراسم رسمی تمدید سال «فرهنگ امنیت هوانوردی» به سال ۲۰۲۱ میلادی با سخنرانی دکتر فانگ لیو، دبیر کل ایکائو انجام شد.

لازم به ذکر است در چهلمین مجمع عمومی سازمان ملل، سال ۲۰۲۰ با عنوان سال «فرهنگ امنیت هوانوردی» نامگذاری شده بود که به دلیل شیوع و همه گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در انجام فعالیت‌های ارتقا فرهنگ امنیت هوانوردی در قالب برنامه جهانی امنیت هوانوردی (GASeP)، سال فرهنگ امنیت هوانوردی (YOSC) به سال ۲۰۲۱ میلادی تعمیم داده شد.

گفتنی است با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری، متخصصان و نمایندگانی از فرماندهی سپاه حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه‌های کشور، دفتر نمایندگی واجا در امور هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، تعدادی از نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن کنفرانس سازمان هواپیمایی کشوری و تعدادی هم به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند.

نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری پس از تجمیع پرسشنامه فرهنگ امنیت هوانوردی از نمایندگان حاضر در همایش که در قالب مکاتبه ایکائو با کشورهای عضو ارسال شده است، وضعیت و برنامه ارتقا فرهنگ امنیت هوانوردی جمهوری اسلامی ایران را برای دبیر کل ایکائو ارسال خواهند کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین