پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه زنجان برای حمل بار آمادگی دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 356768 // // //


فرودگاه زنجان برای حمل بار آمادگی دارد

استاندار زنجان گفت: فرودگاه زنجان آمادگی انتقال بار از خطوط هوایی را دارد.


فرودگاه زنجان برای حمل بار آمادگی دارد

استاندار زنجان گفت: فرودگاه زنجان آمادگی انتقال بار از خطوط هوایی را دارد.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز (۳۰ آذرماه) در جلسه کارگروه حمل و نقل، اظهار کرد: در بخش اقتصادی و تولیدی فعالیت‌هایی که در استان زنجان پیگیری می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و واحدهای تولیدی که به بهره‌برداری می‌رسد، جزو تولیدات حیاتی به شمار می‌رود.

وی دو خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین با امکان حمل ۷ میلیون تن بار را از پروژه‌های مهم استان برشمرد و گفت: تلاش داریم محور زنجان – بیجار – همدان نیز هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد تا زمان عبور و مرور در شمال‌غرب یک ساعت کوتاه‌تر و علاوه بر آن موجب توسعه عمران و اشتغال برای استان شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه فرودگاه زنجان آمادگی پرواز هواپیماهای باری را دارد، تصریح کرد: می‌خواهیم مرکز لجستیک شمال‌غرب را در زنجان ایجاد کنیم و در صورت تحقق این امر، گشایش اقتصادی خوبی برای استان ایجاد می‌شود. همچنین نقشه راه توسعه اقتصادی استان را ترسیم کردیم و به اهداف نزدیک می‌شویم.

نماینده عالی دولت در استان، به ارائه پیشنهاد و راهکار برای ایجاد تحول در حوزه حمل و نقل تاکید کرد و افزود: حوزه حمل و نقل یکی از محورهای توسعه به‌شمار می‌رود و باید مشکلات فعالان این عرصه برطرف شود و مسئولان مربوطه نکاتی را که در این جلسه مطرح شد، پیگیری کنند.

حقیقی با تاکید بر برخورد جدی با محتکران و مسئولان بخش‌های دخیل در این موضوع، ادامه داد: هیچ‌گاه نباید کسی به خود اجازه ایجاد اخلال در سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی بدهد و نباید جرئت داشته باشد که لاستیک را انبار کند و از قیمت ۳ میلیون تومان آن را به قیمت ۶ میلیون تومان به فروش برساند و در این خصوص باید هم نمایندگی‌های خاطی و هم مدیر مربوطه تنبیه شوند.

وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا یادآور شد: اگر روند گسترش این ویروس مثل اواخر آبان‌ماه ادامه می‌یافت، اکنون هفته‌ای بیش از ۱۳۰ فوتی داشتیم و شاهد بودیم اعمال محدودیت‌ها تا حدودی این وضعیت را کنترل کرد و همچنان باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به طور جدی پیگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: استان زنجان ۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی و ۴۲۰۰ کیلومتر راه روستایی دارد که مجموع طول راه‌های آن بیش از ۵۸۴۰ کیلومتر است.

عبدالحسین علی‌اکبری، اعتبارات عمرانی این اداره‌کل را ۱۱۷ میلیارد تومان برشمرد و افزود: تا امروز ۸۷ میلیارد تومان آن وصول شده است. همچنین سرجمع اعتبارات عمرانی و جاری ۱۵۲ میلیارد تومان بوده که ۱۰۴ میلیارد تومان وصولی داشتیم.

وی با اشاره به نصب نیوجرسی در آزادراه زنجان – قزوین، گفت: این پروژه در راستای ارتقای ایمنی مسافران و رانندگان در این مسیر انجام می‌شود که ۱۱۰ کیلومتر قرارداد نصب بلوک‌های مفصلی در این مسیر منعقد شده و از اوایل پارسال تاکنون ۵۷ کیلومتر از این مسیر تکمیل شده است.

این مسئول اظهار کرد: نصب نیوجرسی در آزادراه زنجان به قزوین تاکنون بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار داد نصب نیوجرسی ۴۸۰ میلیارد ریال است. احداث روشنایی به طول ۱۵ کیلومتر در این محور از برنامه امسال است که ۷ کیلومتر آن انجام شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو