پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سنجش کیفیت هوای ساختمان ستاد شرکت فرودگاه ها و مرکز کنترل فضای کشور / تلاش برای شناسایی اماکن دارای ریسک ابتلا به کرونا ویروس

تاریخ خبر: // کد خبر: 356772 // // //


سنجش کیفیت هوای ساختمان ستاد شرکت فرودگاه ها و مرکز کنترل فضای کشور / تلاش برای شناسایی اماکن دارای ریسک ابتلا به کرونا ویروس

تیم کارشناسی پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال نمونه برداری برای تحلیل و سنجش آلودگی هوا در ساختمان های ستادی شرکت فرودگاه ها، مرکز کنترل فضای کشور و تکنیکال بلاک و برج مراقبت پرواز فرودگاه بین المللی مهرآباد است.


سنجش کیفیت هوای ساختمان ستاد شرکت فرودگاه ها و مرکز کنترل فضای کشور / تلاش برای شناسایی اماکن دارای ریسک ابتلا به کرونا ویروس

از روز گذشته (29 آذر) بنا بر ضرورت تشخیص داده شده از طرف دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و با پیگیری و هماهنگی به عمل آمده و دستور رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، سنجش و کسب اطمینان از کیفیت هوای داخلی ساختمان های ستاد، مرکز کنترل فضای کشور و تکنیکال بلاک و برج مراقبت پرواز فرودگاه مهرآباد آغاز شده است.

فرشید گلیج، مدیرکل مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل درباره روند اجرای این طرح توضیح می دهد: تاکنون نمونه برداری پایش کیفیت هوا در برج مراقبت مهرآباد به پایان رسیده و اکنون تیم پژوهشکده محیط زیست مشغول نمونه برداری و پایش کیفیت هوای داخلی ساختمان مرکزی هستند. در این راستا دستگاه های سنجش و پایش کیفیت هوا به بررسی و نمونه برداری هوا و سنجش حجم و غلظت ذرات معلق و گازهای NO2، SO2، CO، CO2 و ازن همچنین درجه حرارت و رطوبت هوا می پردازند.

گلیج با بیان اینکه اجرای این طرح در شناسایی اماکن دارای ریسک بالای ابتلا به کرونا موثر است، می گوید: به گفته تیم کارشناسی پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران ، سال گذشته به دعوت سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آلاینده های هوای داخل 10 گروه از اماکن عمومی از جمله بیمارستان ها، مدارس، رستوران ها و هتل ها انجام شده و این نخستین تجربه پایش آلودگی هوای داخل در ستاد شرکت فرودگاه ها و فرودگاه مهرآباد است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت فرودگاه ها از دستگاه های پیشرو در سنجش کیفیت هوای داخل ساختمان است، می افزاید: پس از اتمام نمونه برداری و تحلیل های لازم کیفیت هوای داخل ساختمان ها اعلام می شود و راهکارهای بهبود کیفیت هوا نیز در اختیار قرار می گیرد. پس از وصول نتایج بررسی ها تصمیم های مقتضی در خصوص این ساختمان ها برای پیشگیری موثر از شیوع ویروس کرونا اتخاذ خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو