پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرداخت وام کرونایی ۲۰۰ میلیارد تومانی به فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 356971 // // //


پرداخت وام کرونایی ۲۰۰ میلیارد تومانی به فرودگاه امام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از دریافت ٢٠٠ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی از دولت خبر داد و گفت: این وام صرف تکمیل پروژه‌های زیرساختی فرودگاه خواهد شد.


پرداخت وام کرونایی ۲۰۰ میلیارد تومانی به فرودگاه امام

محمد مهدی کربلایی امروز دوشنبه در نشست خبری که در فرودگاه امام خمینی برگزار شد، گفت: درآمدهای شهر فرودگاهی امام خمینی در پی سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی و شیوع ویروس کرونا تا ٨۵ درصد کاهش یافت به همین دلیل وام کرونایی به فرودگاه امام هم تعلق گرفت که ٢٠٠ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی از دولت دریافت کردیم.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به اینکه قرار بود این وام را فقط شرکت‌های حمل و نقلی متضرر از کرونا دریافت کنند، گفت: به دلیل سیاست‌های بالادستی مربوط به توسعه فرودگاه و تبدیل آن به هاب (قطب) اول بار و هاب دوم مسافری و تعطیل نشدن فرودگاه این وام به ما هم تعلق گرفت.

وی همچنین از اختصاص بودجه ۵ میلیاردی در لایحه بودجه ١۴٠٠ برای شهر فرودگاهی امام خمینی خبر داد و گفت: فرودگاه همچنین هزار میلیارد تومان مطالبات معوق دارد که سعی داریم با دریافت آنها برای امور جاری خرج کنیم و وام ٢٠٠ میلیاردی را برای تکمیل زیر ساخت فرودگاه هزینه کنیم.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تکمیل پروژه اصلاح و نوسازی باند فرودگاه امام را از جمله محل‌های صرف وام کرونایی اعلام کرد و ادامه داد: هم چنین تکمیل زیر ساخت منطقه آزاد و ویژه شهر فرودگاهی در دستور کار است تا بتوانیم سرمایه گذار خارجی را جذب کنیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو