پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتشار گزارش فنی سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی

تاریخ خبر: // کد خبر: 356975 // // // //


انتشار گزارش فنی سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: گزارش فنی سقوط هواپیمای اوکراینی آماده شده است و به زودی منتشر می‌شود.


انتشار گزارش فنی سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی

سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری اظهار کرد: امروز ساعت ۱۱:۳۰ صبح نشست غیررسمی وزرای امور خارجه عضو برجام به صورت آنلاین برگزار خواهد شد که البته به موضوعات خاص و ویژه برجامی تمرکز نخواهد شد بلکه برای بررسی تحولاتی است که در چند ماه اخیر اتفاق افتاده است.

گزارش فنی سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی منتشر می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: گزارش فنی درخصوص این حادثه آماده شده است. واقعیت این است که باوجود غم بزرگی که در دل‌های ماست، نهادهای جمهوری اسلامی با دستورات موکدی این مساله را پیگیری کردند و تقریبا هیچ تاریخی درخصوص بررسی این پرونده عقب نیفتاده است، ما تمام تلاش خود را براساس قوانین خودمان و معاهدات بین‌المللی انجام دادیم و بزودی گزارش فنی این مساله هم قبل از یکساله شدن این فاجعه منتشر خواهد شد.

خطیب‌زاده اظهار داشت: این موضوع ساده نیست و پیچیده است و طبیعی است که دستگاه‌های مختلف درحال پیگیری این مساله هستند. بعد دیگر ماجرا اظهارات مداخله جویانه و غیرقابل قبول توسط مقامات کانادایی بوده است. مقامات این کشور تاکنون بیشترین سنگ اندازی و مداخله‌های بیجا را کردند که این مسیر طبیعیِ بررسیِ فنی ماجرا اتفاق نیفتاد.

وی گفت: رفتار مقامات کانادایی کاملا سیاست زده و غیرحقوقی است. جایگاه حقوقی مشخصی ندارند ولی سعی می‌کنند با این اظهارات برای خودشان یک فضایی را درست کنند. متاسفم که برخی سیاسیون سیاست زده کانادا از غم خانواده‌های داغدار این حداثه سواستفاده می‌کنند. درواقع می‌خواهند با این غم برای خود تجارت کنند.

هشدار به وزیر خارجه کانادا

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: من به وزیر خارجه و دولت کانادا هشدار می‌دهم که درچارچوب یک دولت مشخص پاسخگوی اقدامات خودشان باشند. دولت کانادا تمام همکاری خود را با رژیم کاخ سفید انجام داده است تا دارو به ایران نرسد، تمام تلاش خود را کرده است که کلیه مسیرهای مالی برای انتقال دارو و مواد اولیه به ایران را مسدود کند. این دولت هیچ جایگاهی ندارد که بخواهد از حقوق بشر صحبت کند.

خطیب زاده در پاسخ به سوالی درخصوص قطعنامه حقوق بشری پارلمان اروپا علیه ایران،تاکید کرد: صادر کردن خطابه‌های یک طرفه توسط پارلمان اروپا تکراری و نخ نما شده است و برای ما قابل قبول نیست و ارزشی هم ندارد.

وی افزود: پارلمان اروپا باید زودتر نشان می‌داد که به فکر حقوق بشر است. من به یاد ندارم پارلمان اروپا هیچ قطعنامه‌ای را تاکنون صادر کرده باشد و رژیم گستاخ و هتاک ایالات متحده را برای نقض مبانی ابتدایی حقوق بشر و فشار حداکثری علیه ملت ایران و جنگ اقتصادی محکوم کرده باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تاکنون ندیدیم که پارلمان اروپا قطعنامه ای صادر کرده باشد و دولت‌های اروپایی را برای نقض برجام و قرار گرفتن کنار دولت ترامپ برای فشار به ملت ایران، محکوم کرده باشد. من به یاد ندارم وقتی بیماران پروانه‌ای و سرطانی ایران به داروهایی که ساخت کمپانی‌های بزرگ سوئد و دیگر کشورها بود، نیاز داشتند و این کشورها امتناع کردند از فروش این داروها، کسی در پارلمان اروپا قطعنامه‌ای دراین خصوص صادر کرده باشد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو