پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آیا فروش بلیت پروازهای انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 357100 // // // //


آیا فروش بلیت پروازهای انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد؟

با وجود آنکه تمامی پروازها به مقصد انگلیس به مدت ۲ هفته لغو شده اما فروش بلیت‌های پرواز انگلیس به مقصد تهران و برعکس همچنان ادامه دارد.


آیا فروش بلیت پروازهای انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد؟

با وجود آنکه تمامی پروازها به مقصد انگلیس به مدت ۲ هفته لغو شده اما فروش بلیت‌های پرواز انگلیس به مقصد تهران و برعکس همچنان ادامه دارد.

با توجه به شرایط پیش آمده جدید در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در انگلستان، به تشخیص وزارت بهداشت، به منظور جلوگیری از انتقال بیماری و تلاش برای حفظ سلامت مردم، پرواز‌های بین تهران و مقاصد کشور انگلستان به مدت دو هفته تعلیق شده است. اما با وجود اعلام این محدودیت همچنان فروش بلیت‌ از مبدا تهران به مقصد انگلیس و برعکس از انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد.

در این رابطه مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت هواپیمایی، با بیان اینکه طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به یافتن نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس، به مدت دو هفته تمامی پرواز‌های ایران به مقصد لندن متوقف شده است، گفت: تمامی پرواز‌های ایران به انگلیس توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود که تا اطلاع ثانوی این پرواز‌ها لغو می‌شود.

او ادامه داد: فعلا تصمیمی برای لغو سایر پرواز‌های خارجی به کشور‌هایی از جمله هلند و آلمان توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته نشده است.

سامانی با بیان اینکه مسافرانی که پیش از این بلیت برای این مسیر پروازی گرفته‌اند، بلیت‌های آنان همچنان اعتبار دارد، افزود: هر هفته یک پرواز به مقصد لندن و منچستر انجام می‌شود که در حال حاضر به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا این پروازها تا دو هفته لغو شده است.

همچنین حسین جهانی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر  با بیان اینکه با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی پرواز‌های انگلیس لغو شده است، گفت: فعلا هیچ تصمیمی برای سایر پرواز‌های خارجی گرفته نشده است.

جهانی با بیان اینکه مسافرانی که بلیت تهیه کرده بودند، نگران نباشند، تصریح کرد: مبالغ این بلیت‌ها در صورت درخواست مسافران بازگردانده می‌شود و یا بلیت‌های جایگزین برای آنها صادر می‌شود.

این در حالی است که فروش بلیت پروازهای انگلیس به مقصد ایران هم‌چنان ادامه دارد و تاکنون وزارت راه‌و‌شهرسازی به طور رسمی ممنوعیتی را برای این پروازها اعلام نکرده است.

گفتنی است، همزمان با افزایش نگرانی‌ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس، برخی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در اقدامی فوری، کلیه پرواز‌های ورودی از بریتانیا را لغو و ممنوع اعلام کردند.

اعمال محدودیت‌های اضطراری اخیر توسط برخی کشور‌های اتحادیه اروپا در شرایطی صورت می‌گیرد که وزیر بهداشت بریتانیا، گونه شناسایی‌شده جدید ویروس کرونا را به لحاظ سرعت شیوع، «مهارناپذیر» خوانده است.

براساس این گزارش کشور‌های هلند، آلمان، کویت، ایتالیا، بلژیک، سوئد، فرانسه و ترکیه پرواز‌های خود را به این کشور متوقف کرده‌اند.

ابلاغ به سایت‌های فروش بلیت برای لغو پرواز انگلیس

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، در پاسخ به این سوال که چرا با وجود دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لغو پرواز‌ها هنوز برخی از سایت‌های فروش بلیت، اقدام به فروش بلیت در مسیر تهران به لندن و بالعکس می‌کنند، گفت: هنوز به سایت‌های فروش بلیت ابلاغ نشده و تا دقایق دیگر به این سایت‌ها اعلام می‌شود تا هیچ بلیتی در این مسیر به فروش نرسد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  باشگاه خبرنگاران (لینک1), (لینک 2)


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو