پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تأسیس دانشکده پرواز، دانشکده هوا و فضا، طراح جنگنده «آذرخش» خدمات ارزنده شهید ستاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 357385 // // //


تأسیس دانشکده پرواز، دانشکده هوا و فضا، طراح جنگنده «آذرخش» خدمات ارزنده شهید ستاری

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش گفت: پروژه، طراحی و ساخت جنگنده آذرخش توسط شهید سرلشکر منصور ستاری برنامه ریزی، پیگیری و پس از شهادت ایشان ادامه پیدا کرد و به اتمام رسید.


تأسیس دانشکده پرواز، دانشکده هوا و فضا، طراح جنگنده «آذرخش» خدمات ارزنده شهید ستاری

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان در دیدار با جلیل شعبانی تهیه کننده و سیاوش سرمدی گارگردان فیلم سینمایی اوج ۱۱۰، با اشاره به صفات برجسته شهید ستاری، گفت: شهید ستاری فرماندهی مؤمن، متعهد، تیزهوش و کاردان بود و طرح‌ها و ابتکار‌های زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری و پدافندی به اجرا گذاشت.
ایجاد شبکه دیده بانی و تأسیس مرکز اوج، توسط شهید ستاری
وی افزود: تأسیس دانشکده پرواز، دانشکده هوا و فضا، ایجاد شبکه دیده بانی و تأسیس مرکز اوج برای تقویت بنیه نیروی هوایی، راه اندازی مرکز پژوهش، تحقیقات، آموزش و اسکورت ناوگان تجاری کشتی‌های نفتکش ایران در خلیج فارس و دریای عمان در سال‌های دفاع مقدس فقط گوشه‌ای از خدمات این شهید بزرگوار است.
معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: پروژه، طراحی و ساخت جنگنده آذرخش توسط شهید سرلشکر منصور ستاری برنامه ریزی، پیگیری و پس از شهادت ایشان ادامه پیدا کرد و به اتمام رسید، امیدواریم که فیلم سینمایی «اوج ۱۱۰» به خوبی و در حد کمال نشان دهنده نقش این شهید والامقام در طراحی و تولید جنگنده آذرخش باشد.
تولید بیش از ۹۰ درصد «اوج ۱۱۰»
سیاوش سرمدی کارگردان فیلم نیز با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد این فیلم آماده و تولید شده است گفت: تمام تلاش ما این است که فیلم اوج ۱۱۰ را به سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر برسانیم.
سینمایی «اوج ۱۱۰»، به سال‌های پایانی جنگ می‌پردازد که شهید ستاری بر روی یک پروژه مهم کار می‌کند. ساخت این فیلم از سال ۹۸ کلید خورد و مراحل فیلم‌برداری در پایگاه‌های وحدتی دزفول، شهید لشکری مهر آباد و دانشگاه شهید ستاری انجام شد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو