پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام اولین پرواز راکت جدید Long March 8 چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 357515 // // //


انجام اولین پرواز راکت جدید Long March 8 چین

راکت جدید چین از سری Long March 8 اولین پرواز خود را با موفقیت انجام داد و محموله‌ای شامل پنج ماهواره را به مدار زمین برد.


انجام اولین پرواز راکت جدید Long March 8 چین

راکت Long March 8 صبح امروز به وقت ایران از استان «هاینان» در جنوب چین به فضا پرتاب شده و پنج ماهواره را به مدار برده است. چین با راکت‌های سری Long March 8 در پی بکارگیری راکت‌های چندبار مصرف است تا هزینه مأموریت‌ها را کاهش داده و مسیر را برای پرتاب‌های تجاری هموار کند.

خبرگزاری‌ها در گزارش خود اشاره نکردند که راکت Long March 8 Y-1 چند بار مصرف بوده یا نه، اما پیش‌بینی می‌شود مدل‌های آینده قابلیت پرواز و فرود عمودی (VTVL) را داشته باشند و همانند راکت‌های سری فالکن شرکت اسپیس اکس در چندین پرتاب مورد استفاده قرار گیرند. یکی از مقامات شرکت علوم فضایی و فناوری چین (CASC) در کنفرانسی که ماه گذشته میلادی برگزار شد گفت که چین اولین راکت با قابلیت فرود عمودی را حدود سال ۲۰۲۵ خواهد ساخت.

چین با آزمایش موفق راکت Long March 9 Y-1 سالی پربار را در صنعت هوافضا پشت سر گذاشت. این کشور اواخر آذر ماه امسال پس از نزدیک به نیم قرن نمونه خاک ماه را به زمین آورد و تابستان امسال اولین مأموریت مستقل به مریخ را آغاز کرد.

چین همچنین می‌خواهد حدود سال ۲۰۲۲ ساخت یک ایستگاه فضایی ماژولار و سرنشین دار برای استقرار در مدار نزدیک زمین را به اتمام برساند. این کشور امیدوار است تا سال ۲۰۴۵ ظرفیت انجام هزاران پرتاب در سال و حمل ده‌ها هزار تن محموله و سرنشین به فضا را پیدا کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دیجیاتو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو