پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واگذاری فرودگاه جزیره خارک به شرکت فرودگاه‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 357590 // // //


واگذاری فرودگاه جزیره خارک به شرکت فرودگاه‌ها

در آیینی با حضور حضور مشاور هوانوردی و فرودگاهی وزیر نفت و مشاوران شرکت فرودگاههای کشور، فرودگاه جزیره خارگ به شرکت فرودگاه‌ها واگذار شد.


واگذاری فرودگاه جزیره خارک به شرکت فرودگاه‌ها

آئین واگذاری فرودگاه شهدای جزیره خارک و معارفه رییس جدید با حضور مشاور هوانوردی و فرودگاهی وزیر نفت و مشاوران شرکت فرودگاههای کشور برگزار شد.

سید محمدجواد موسوی در این جلسه ضمن خیر مقدم به حضور مشاور وزیر نفت و مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران سازمانی است عملیاتی، تخصصی و حرفه‌ای که در حوزه‌های ذخیره سازی، اندازه گیری، ارائه خدمات آزمایشگاهی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی و خدمات دریایی فعالیت می‌کند و مأموریت اصلی آن پشتیبانی و کمک به تداوم پایدار تولید نفت و گاز کشور است.

 رییس پایانه نفتی خارگ تصریح کرد: با توجه به سیاستگذاری های مقام عالی وزارت و مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران و طبق برنامه ابلاغی، اقدامات لازم در خصوص واگذاری فرودگاه شهدای خارک در دستور کار است و در این زمینه نهایت همکاری و هماهنگی  لازم صورت خواهد گرفت.

اصلان کاظم پور نیز در این مراسم با اشاره به شاخص‌های برتری در صنعت حمل و نقل هوایی و فرودگاهی گفت: مهم‌ترین شاخص‌های آن ایمنی، امنیت، صرفه جویی در وقت و اقتصادی بودن اداره فرودگاه برای فراهم کردن تسهیلات لازم در جهت راحتی مسافران است

مشاور وزیر نفت در امور هوانوردی و فرودگاهی افزود: هدف ایکائو، شیوه نامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری، خاصه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ارتقا فرهنگ ایمنی و امنیت صنعت هوانوردی و نهادینه کردن آن بر پایه قانون مداری  می‌باشد.

کاظم پور ادامه داد: امروزه استفاده از فرودگاه برای شرکت‌های نفتی  یک امر غیر قابل اجتناب هست و فرودگاهها نقش بسیار کلیدی و اساسی در تولید و عملیات وزارت نفت دارند، بنابراین همه ما خواهان ارتقا کیفیت و بهبود خدمات در بخش حمل و نقل هوایی و فرودگاهی هستیم

مشاور وزیر نفت در امور هوانوردی وفرودگاهی تصریح کرد: از آنجایی که هر وزارتخانه‌ای بر طبق قانون می‌بایستی به وظایف ذاتی خودش مبادرت ورزد، براساس توافقاتی که بین وزرای محترم نفت و راه شهرسازی انجام شد مقرر گردیده که اداره و راهبری و مدیریت فرودگاه‌های اختصاصی وزارت نفت به نهاد تخصصی اداره فرودگاه‌ها یعنی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تحویل داده شود.

کاظم پور با اشاره به استراتژیک و سوق الجیشی بودن فرودگاه شهدای خارک گفت: در طول سال‌های اخیر تحت مدیریت شرکت پایانه‌های نفتی ایران تلاش‌ها و خدمات بسیار ارزشمندی در این فرودگاه اتفاق افتاده است و پیشرفت و ترقی ایمنی و امنیت بسیاری در بخش‌های مختلف فرودگاه را شاهد بوده‌ایم و یقیناً امیدوار هستیم که با این تغییر مدیریت شاهد ارتقا فرهنگ ایمنی و امنیت در این فرودگاه باشیم.

در این مراسم نیز آقای احسان دشتیان به عنوان رییس جدید فرودگاه شهدای جزیره خارک از طرف شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور معارفه شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو