پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از هواپیماهای سمپاش در مبارزه با ملخ های صحرایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 357695 // // //


استفاده از هواپیماهای سمپاش در مبارزه با ملخ های صحرایی

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه به صورت زمینی و با استفاده از سموم متداول مالاتیون و دلتامترین و سمپاش های ULV پاش پشت وانتی، هواپیما، محلول پاشی پشت تراکتوری و توربولاینر صورت گرفته است.


استفاده از هواپیماهای سمپاش در مبارزه با ملخ های صحرایی

کیخسرو چنگلوایی با بیان این که مقابله علیه آفت ملخ صحرایی، ملخ بومی و مراکشی، مگس زیتون و مگس میوه مدیترانه‌ای در مزارع و باغات کشور انجام شده است، افزود: در همین راستا تا پایان شهریور ماه سال جاری در ۱۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور عملیات دیده‌بانی و از ابتدای مهر ماه تاکنون در سطح یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار رصد و پایش و در سطح ۲۲۹ هکتار از اراضی کشاورزی استان‌های بوشهر و هرمزگان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی انجام شده است.

وی اظهار داشت: عملیات مبارزه به صورت زمینی و با استفاده از سموم متداول مالاتیون و دلتامترین و سمپاش های ULV پاش پشت وانتی، هواپیما، محلول پاشی پشت تراکتوری و توربولاینر صورت گرفته است.

چنگلوایی با بیان این که از اوایل آبان ماه سال جاری تا پایان تیر ماه سال ۱۴۰۰ عملیات مبارزه با ملخ صحرایی ادامه خواهد داشت، پیش‌بینی کرد در سطح یک میلیون هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در این مدت انجام شود.

وی همچنین از مقابله با آفت ملخ مراکشی و بومی در سطح ۱۳۱ هزار و ۴۸۸ هکتار از اراضی کشاورزی کشور خبر داد و تصریح کرد: در سال زراعی ۹۹-۹۸ در حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی علیه آفت سن غلات مبارزه صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سطوح مبارزه به ۲ میلیون هکتار برسد.

چنگلوایی سطح مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه‌ای را نیز ۱۶ هزار و ۷۶۲ هکتار عنوان و اضافه کرد: مبارزه با این آفت در استان‌های مازندران، یزد و گلستان صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: مگس زیتون دیگر آفتی است که ۲ هزار و ۱۶۵ هکتار از باغات استان‌های زنجان، گیلان و قزوین با مقابله صورت گرفته علیه این آفت ایمن شدند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو