پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چین: گشت هوایی مشترک با روسیه تهدیدی علیه دیگران نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 357710 // // //


چین: گشت هوایی مشترک با روسیه تهدیدی علیه دیگران نیست

وزارت دفاع چین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، گشت هوایی مشترک با روسیه که به تازگی در منطقه آسیا-پاسیفیک انجام شد و بخشی از همکاری نظامی سالانه و دوجانبه با هدف تقویت همکاری استراتژیک و امنیت جهانی بود، هیچ کشوری را هدف قرار نمی‌دهد.


چین: گشت هوایی مشترک با روسیه تهدیدی علیه دیگران نیست

روز سه‌شنبه، نیروهای هوافضای روسیه و نیروی هوایی چین یک گشت هوایی مشترک در منطقه آسیا-پاسیفیک به مدت ۱۰ ساعت انجام دادند.

دو بمب‌افکن استراتژیک تی‌یو-۹۵ام‌اس (Tu-۹۵MS) روسیه و چهار بمب‌افکن استراتژیک اچ-۶ شیان (Xian H-۶) چین در این اقدام مشترک حضور داشتند و طبق گفته دو طرف، این عملیات کاملا مطابق با قوانین بین‌المللی انجام شد. همچنین در قسمتی از آن، جنگنده‌های اف-۱۵ ژاپن هواپیماهای روسیه و چینی را اسکورت کردند.

در بیانیه وزارت دفاع چین آمده است: گشت مشترک استراتژیک هوایی چین و روسیه برای توسعه بیشتر مشارکت استراتژیک جامع هماهنگی چین و روسیه در این دوره جدید و ارتقا سطح هماهنگی استراتژیک و قابلیت عملیاتی مشترک دو ارتش برای حفاظت مشترک از ثبات استراتژیک جهانی است. این گشت‌زنی بخشی از برنامه همکاری نظامی سالانه بین چین و روسیه است و هیچ شخص ثالثی را هدف قرار نمی‌دهد.

در همین حال کاتسونوبو کاتو، دبیرکابینه ژاپن اعلام کرد، مسکو و پکن از قبل توکیو را درباره طرح‌هایشان برای گشت هوایی مشترک در نزدیکی مرزهای ژاپن مطلع نکرده بودند.

او گفت: روز گذشته چهار بمب‌افکن چینی و دو بمب‌افکن روسی یک پرواز طولانی مشترک از دریای چین شرقی به دریای ژاپن در منطقه آسیا-اقیانوسیه انجام دادند. مدت زمان پرواز از ۱۰ ساعت فراتر رفت. نیروهای دفاع از خود ژاپن در حالت آماده‌باش بودند. ژاپن از قبل از طرف چینی‌ها یا روس‌ها از این برنامه مطلع نشد. ما از طریق کانال‌های دیپلماتیک به طرف‌های چینی و روسی اطلاع دادیم که چنین تمایلی داشتیم.

در ژوئیه ۲۰۱۹، روسیه و چین اولین گشت هوایی مشترک خودشان را در منطقه آسیا-اقیانوسیه با هدف تعمیق روابط دوجانبه و تقویت همکاری‌های نظامی بین این کشورها و همچنین تسهیل امنیت جهانی انجام دادند. به نظر می‌رسد که این گشت هوایی با رعایت قوانین بین‌المللی انجام شد، با این حال ژاپن و کره‌جنوبی، روسیه و چین را به نقض حریم هوایی خودشان متهم کردند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو