پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هک برنامه هواپیمای نظامی شرکت ایتالیایی “لئوناردو”

تاریخ خبر: // کد خبر: 357711 // // // //


هک برنامه هواپیمای نظامی شرکت ایتالیایی “لئوناردو”

تحقیقاتی در مورد سرقت داده‌ها از یک شرکت دفاعی امنیتی ایتالیایی موسوم به لئوناردو نشان داد که یک هکر شاغل در این گروه جزئیات بزرگترین برنامه جت جنگنده بدون سرنشین اروپا و هواپیماهای مورد استفاده ارتش و پلیس این کشور را هدف گرفته بود.


هک برنامه هواپیمای نظامی شرکت ایتالیایی “لئوناردو”

به نقل از خبرگزاری رویترز، این تحقیقات که همچنان ادامه دارد، از طرف بخش‌های جرایم سایبری پلیس ایتالیا در رم، ناپل و دادستان‌های ناپل انجام می‌شود. این روند از ژانویه ۲۰۱۷ در زمانی آغاز شد که شرکت لئوناردو درباره خروج غیرعادی اطلاعات از سیستم‌های خود به پلیس اطلاع داد.

پیش از این جزئیات بخش‌هایی که در شرکت لئوناردو هدف حمله این هکر قرار گرفته بودند، منتشر نشده بود. در حکم بازداشتی که صادر شده است، ذکر نشده که آیا او به صورت انفرادی کار می‌کرده، از طرف دیگران مامور به انجام آن بوده یا هدف او از این فعالیت هکری چه بوده است.

براساس این حکم، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که یکی از سیستم‌های هک شده به یک تکنیسین لئوناردو متعلق بود که روی سیستم الکترونیک “ان یورو آن” (nEUROn)، یک هواپیمای نظامی بدون سرنشین آزمایشی کار می‌کرد. این هواپیما در سال ۲۰۱۲ تحت یک برنامه دفاعی اروپایی به رهبری فرانسه طراحی شد.

طبق این مدرک که به تاریخ نوامبر است، سیستم‌های دیگری که هک شدند در تولید هواپیماهای ترابری نظامی C۲۷J و هواپیماهای توربو-پروپ تجاری و نظامی ATR مورد استفاده پلیس مالیات و گارد ساحلی ایتالیا قرار داشتند.

شرکت امنیتی دفاعی لئوناردو بار دیگر اعلام کرده است که اطلاعات محرمانه و استراتژیک روی سیستمهایی که تحت نفوذ قرار گرفتند، نگهداری نمی‌شده است. بحث امنیت داده برای وجهه لئوناردو بسیار حیاتی است چون این شرکت علاوه بر اینکه سرویس‌های امنیت سایبری برای خودش تامین میکند، در چندین برنامه دفاعی اروپایی که هواپیماهای نظامی و تجهیزات میسازند، نقش دارد.

براساس اعلام پلیس ایتالیا در پنجم دسامبر، دست‌کم ۱۰ گیگ اطلاعات محرمانه بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ از شرکت لئوناردو به سرقت رفته که از طریق نصب بدافزاری روی سیستم‌های هدف بوده است. دو فرد به نامهای آنتونیو روسی و آرتورو دیلیا که هر دو از نیروهای لئوناردو بودند، به اتهام ایفای نقش در هک ۹۴ کامپیوتر بازداشت شده‌اند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو