پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی ۴۰ پد بالگرد اورژانس هوایی در اصفهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 357716 // // //


شناسایی ۴۰ پد بالگرد اورژانس هوایی در اصفهان

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان : سال گذشته بسیج همگانی ایجاد و حدود ۴۰ پد در استان شناسایی کردیم که تا امروز ۱۵ پد به بهره برداری رسیده و ۲۵ پد درحال ساخت است.


شناسایی ۴۰ پد بالگرد اورژانس هوایی در اصفهان

غفور راستین در نشست خبری که امروز (چهارشنبه_۳ دی )برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۲۶۰ هزار ماموریت در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی داشتیم که در دو گروه اصلی ماموریت های ترافیکی، تصادفات و سایر امدادخواهی‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۱۹۰ هزار ماموریت غیرتصادفی و ۷۰ هزار ماموریت تصادفی داشتیم، گفت: متاسفانه چند سال است حوادث ترافیکی در شهر بیشتر از حوادث ترافیکی جاده‌ای است، به طوری که سال گذشته نزدیک به ۵۰ هزار مورد حوادث ترافیکی مربوط به داخل شهر بود.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته اورژانس هوایی اصفهان ۱۷ پرواز داشت و مجموعا ۳۸ بیمار به مراکز درمانی انتقال داد که صد درصد موفق بود، افزود: اینکه از اورژانس هوایی کمتر استفاده می شود به دلیل این است که بالگرد نظامی است و محدودیت پرواز دارد، ضمن اینکه امکان پرواز در شب ندارند و حتما نیاز به جای مناسب تحت عنوان پد بالگرد برای نشست و بلند شدن است.

وی ادامه داد: سال گذشته بسیج همگانی ایجاد و حدود ۴۰ پد در استان شناسایی کردیم که تا امروز ۱۵ پد به بهره برداری رسیده و ۲۵ پد درحال ساخت است. وارد مدار بهره برداری شدن این پدها، عملا تعداد ماموریت های اورژانس هوایی را بیشتر می کند.

راستین به ماموریت های سال جاری اورژانس اصفهان اشاره کرد و گفت: تا ابتدای دی ماه بیش از ۱۸۰ هزار ماموریت داشتیم که ۱۳۷ هزار مورد ماموریت غیرتصادفی و ۴۵ هزار ماموریت تصادفی بوده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو