پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رهگیری جت گشتزنی ژاپن توسط «سوخو-۳۰» روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 357719 // // //


رهگیری جت گشتزنی ژاپن توسط «سوخو-۳۰» روسیه

روسیه از ماموریت موفق رصد و رهگیری یک هواپیمای گشتزنی نیروی هوایی ژاپن بر فرازی دریای «اوخوتسک» خبر داد.


رهگیری جت گشتزنی ژاپن توسط «سوخو-۳۰» روسیه

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه سه شنبه اعلام کرد که یک فروند جنگنده روسی «سوخو -۳۰» این کشور یک هواپیمای گشتی نیروی هوایی ژاپن را بر فراز «دریای ژاپن» و دریای «اوخوتسک» رهگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» مرکز کنترل هوا فضای روسیه اعلام کرد که هواپیمای  گشت زنی ژاپنی « OP-۳C» را که از طریق آبهای دریای اوخوتسک و دریای ژاپن در حال نزدیک شدن به مرز روسیه بود، شناسایی کرد. به دنبال اعلام سامانه‌های راداری روسیه مبنی بر رویت یک هدف هوایی که قصد نزدیک شدن به مرزهای این کشور را دارد یک جنگنده سوخو-۳۰ شرق روسیه به منظور شناسایی و دفع هدف به سرعت عازم ماموریت شد.

مرکز دفاع ملی روسیه با اشاره به بازگشت جنگنده روسی به پایگاه خود بعد از انجام موفق این ماموریت افزود که این پرواز با رعایت دقیق قوانین بین‌المللی هوایی انجام شد.

روسیه در نمایش قدرت دیگر روز سه شنبه ماموریت مشترک هوایی را با چین انجام داد. بمب افکن‌های روسی و چینی در ماموریتی مشترک اقدام به گشت‌زنی هوایی بر فراز غرب اقیانوس آرام کردند. این ماموریت نشان از شدت یافتن روابط نزدیک نظامی بین مسکو و پکن است. وزارت دفاع روسه نوع دو بمب افکن خود را «توپولوف-۹۵» اعلام کرده و از چین نیز چهار فروند بمب افکن «ایچ ۶ کی» در این ماموریت بر فراز دریای ژاپن و دریای چین شرقی پرواز کردند.

روسیه اعلام کرده که  این ماموریت تعمیق همکاری مشترک بین روسیه و چین به ویژه بین نیروهای مسلح دو کشور برای اقدم مشترک را نشان می‌دهد. وزارت دفاع روسیه افزوده که این ماموریت علیه هیچ کشور ثالثی نیست.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین