پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال اولین هواپیما با بار واکسن «اسپوتنیک V» به آرژانتین

تاریخ خبر: // کد خبر: 357934 // // //


ارسال اولین هواپیما با بار واکسن «اسپوتنیک V» به آرژانتین

هواپیمای خطوط هوایی آرژانتین با اولین سری واکسن روسی ضد کرونای «اسپوتنیک وی» از فرودگاه شرمتوا به مقصد آرژانتین حرکت کرد.


ارسال اولین هواپیما با بار واکسن «اسپوتنیک V» به آرژانتین

آرژانتین استفاده اضطراری از واکسن Sputnik V روسی علیه کووید 19 را تأیید کرد و اولین کشور خارج از اتحاد شوروی سابق شد که واکسن روسی را قبول نمود.

تصمیم دولت در روز چهارشنبه در رابطه با این امر گرفته شد که هواپیمای Aerolineas Argentinas در مسکو منتظر محموله ای با واکسن بود تا با آن به بوینس آیرس برگردد.

اولین سری واکسن روسی «اسپوتنیک وی» که با این هواپیما ارسال شده، شامل ۳۰۰ هزار دوز واکسن است.

برنامه ریزی شده است که واکسیناسیون دوشنبه هفته آینده ۲۸ دسامبر آغاز شود.

رئیس جمهور آلبرتو فرناندز در اوایل ماه جاری اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری 300  هزار آرژانتینی و در طول دو ماه اول سال 2021  حدود 10 میلیون شهروند با  واکسن Sputnik V واکسینه شوند. فرناندز 61 ساله گفت که او خودش نیز واکسینه  می شود، هر چند که هنوز نتایج نهایی آزمایشات مربوط به افراد بالای 60 سال منتشر نشده است.

آرژانتین با 45 میلیون نفر جمعیت از نظر تعداد کل موارد ابتلا در رتبه یازدهم جهان قرار دارد: 1.6 میلیون مورد آلودگی به ویروس کرونا ی جدید و بیش از 42 هزار مرگ ناشی از ویروس. پس از چند هفته کاهش عفونت، در شرایط افزایش مسافرت ها و تعطیلات، تعداد آلودگی در آرژانتین دوباره افزایش می یابد.

پیشتر در خبر ها آمده بود که صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در خصوص ثبت واکسن روسی ضد کرونای «اسپوتنیک وی»  توسط سازمان ملی کنترل دارو، محصولات غذایی و فناوری داروی آرژانتین اطلاع داد. آرژانتین اولین کشور در آمریکای لاتین است که به طور رسمی واکسن «اسپوتنیک وی» را در کل محدوده اش ثبت می کند. ثبت این واکسن در چارچوب روند سریع انجام شده است.

 طبق ایمیلی از صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که از واکسن پشتیبانی می کند، این واکسن روسی توسط شرکای مسکو در هند ، چین ، کره جنوبی و سایر کشورها تولید خواهد شد. کریل  دمیترییف، رئیس این صندوق  گفت: تصمیم آرژانتین مبنی بر تایید این واکسن روسی تولید شده بر اساس آزمایشات بالینی در این کشور در حکم “شناخت بالایی از استانداردهای پزشکی روسیه است.”

گینس گونزالس گارسیا وزیر بهداشت آرژانتین اخیراً از شرکت Pfizer Inc که اولین واکسن را برای استفاده تولید کرد، به دلیل تلاش برای دستیابی به آنچه وزیر گفت “شرایط غیرقابل قبول” در مذاکرات، انتقاد کرد. با این حال ، روز سه شنبه آرژانتین استفاده از واکسن Pfizer-BioNTech را تأیید نمود، اگرچه هنوز توافق رسمی اعلام نشده است.

واکسن بدون تحقیقات بالینی تکمیلی در محدوده آرژانتین و بر اساس نتایج فاز سوم آزمایشات بالینی در روسیه ثبت شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اسپوتنیک ایران ( لینک1)  / (لینک2)


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو