پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یادی از شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی/ خفته در آغوش سبلان

تاریخ خبر: // کد خبر: 358022 // // //


یادی از شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی/ خفته در آغوش سبلان

شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.


یادی از شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی/ خفته در آغوش سبلان

شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی از خلبانان زبده و با تجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

امروز سالگرد شهادت خلبان  محمدرضا رحمانی از خلبانان نیروی هوایی  پایگاه شهید فکوری تبریز است.

یک فروند هواپیمای غیرمسافربری در حوالی قله بابامقصود کوه سبلان در شهرستان اردبیل سقوط کرد این عنوان خبری بود که سال گذشته  مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل رامین معبودی عنوان کرد.

منابع خبری و شاهدان عینی می‌گفتند احتمال برخورد هواپیمای جنگنده با کوه وجود دارد که این خبر بعد از پیدا شدن لاشه توسط جانشین قرارگاه عملیاتی شمال غرب نزاجا نیز تایید شد و افزود: متاسفانه هواپیما محکم به ارتفاعات برخورد کرده و اجکت خلبان کامل انجام نشده و خلبان به شهادت رسیده است.

لاشه هواپیما توسط سرنشینان بالگرد ارتش در منطقه دامنه قله بابا مقصود از قله‌های کوه سبلان مشاهده شده و بالگرد هلال احمر و سایر نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند.

سال گذشته روز چهارشنبه 4 دی ماه یک فروند جنگنده میگ 29 ارتش در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.

در این سانحه به دلیل شرایط بدجوی و با وجود اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر  پس از 3 روز جستجو در کوه سبلان در مورخه 6 دی ماه شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد و  پیکر مطهر سرهنگ «محمدرضا رحمانی» که در اثر سقوط هواپیما جنگنده به فیض شهادت نائل شده بود، پیدا شد و سرانجام شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

شهید رحمانی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

این خلبان شجاع در سال 1373 به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرد.

وی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف 5 در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ 29، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه در 4 دی ماه خبر درگذشت خلبان نیروی هوای را تایید کرد و صبح روز 7 دی ماه آئین وداع با پیکر شهید رحمانی در تبریز برگزار و برای دفن به شهر ری منتقل شد.

لازم به ذکر است این خلبان شهید دارای یک فرزند پسر است.

برگزاری مراسم سالگرد خلبان شهید رحمانی در تبریز

همزمان با اولین سالگرد شهادت خلبان شهید محمدرضا رحمانی، در مراسمی همرزمان این تیزپرواز آسمانی یاد و خاطره آن شهید والا مقام را گرامی داشتند.

حجت الاسلام مجتبائی رییس عقیدتی سیاسی پایگاه شهید فکوری امروز در این مراسم باتاکید براینکه راه شهادت همچنان باز است گفت: جان برکفان مدافع وطن همواره برای صیانت از ایران اسلامی تا پای جان ایستاده اند و برای شهادت در راه وطن آماده اند.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم / خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو