پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشدید مراقبت‌های بهداشتی در فرودگاه‌های استان فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 358471 // // //


تشدید مراقبت‌های بهداشتی در فرودگاه‌های استان فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در برخی کشورها به ویژه کشور انگلیس، بر رعایت کامل پروتکل‌ها و افزایش مراقبت‌های بهداشتی و نظارت بیشتر بر فرودگاه های استان فارس تاکید کرد.


تشدید مراقبت‌های بهداشتی در فرودگاه‌های استان فارس

مهرزاد لطفی روز شنبه در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در شیراز تشدید مراقبت های بهداشتی در مبادی ورودی به ویژه فرودگاه های استان را از جمله راهکارهای مهم در تامین سلامت شهروندان در مقابله با نوع جهش یافته ویروس کرونا عنوان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در کشور مبادی ورودی استان فارس نیز زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی دانشگاه قرار گرفت، افزود: طبق گزارش های واصله نوع جهش یافته ویروس کرونا  در کشور انگلیس مشاهده شده که باید برای ورود احتمالی آن، فرودگاه های استان به ویژه پروازهای خارجی تحت نظارت و بررسی بیشتر قرار بگیرند.

دکتر لطفی در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

هر چند به گفته مسوولان بهداشتی تاکنون هیچ موردی از ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در ایران مشاهده نشده است و همه مسافران خارجی از انگلیس رصد می شوند اما درباره ویروس جدید انگلیسی گفته شده  به محض اطلاع از این جهش که انگلیسی ها با تاخیر یک تا دو ماهه اعلام کردند. پروازها از مبدا و به مقصد انگلیس ممنوع شده است.

بر اساس شواهد موجود ، مسافران با واسطه و غیر مستقیم هم  در فرودگاههای استان فارس رصد می شوند، مسافران اروپایی علاوه برگه منفی تست کرونا،  در ایران هم تحت آزمایش کرونا قرار می گیرند و توصیه شده که حتما باید دو هفته در  قرنطینه بمانند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو