پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قیمت 130 دلاری تست PCRدر فرودگاه های لندن

تاریخ خبر: // کد خبر: 358545 // // //


قیمت 130 دلاری تست PCRدر فرودگاه های لندن

تصمیم آمریکا از روز دوشنبه مبنی بر اینکه همه مسافران هوایی که از انگلیس وارد می‌شوند باید آزمایش ویروس کرونا را طی 72 ساعت پس از عزیمت انجام دهند، زیاد شوک آور نبود، اما ضربه تلخی در فصل غم انگیز تعطیلات بود.


قیمت 130 دلاری تست PCRدر فرودگاه های لندن

روزنامه نیویورک تایمز طی گزارشی نوشت، پیش از طلوع صبح کریسمس به یاد ماند که انگلیس نه تنها یک کشور جزیره‌ای است، بلکه خود را بیش از پیش تنها می‌بیند.

تصمیم آمریکا از روز دوشنبه مبنی بر اینکه همه مسافران هوایی که از انگلیس وارد می‌شوند باید آزمایش ویروس کرونا را طی 72 ساعت پس از عزیمت انجام دهند، زیاد شوک آور نبود، اما ضربه تلخی در فصل غم انگیز تعطیلات بود.

* کرونای جدید چه بر سر انگلیس آورد

به نوشته این گزارش، نوع جدیدی از ویروس کرونا که بیم انتشار سریع آن وجود دارد، ده ها کشور را بر آن داشته تا از ورود مسافران از انگلیس جلوگیری کنند. محدودیت های قرنطینگی در این کشور تا روز شنبه 48 میلیون نفر را شامل می شد. حتی پس از آنکه فرانسه برای مدت کوتاهی ممنوعیت ورود مرزی به علت نگرانی در مورد این ویروس را لغو کرد، هزاران کامیون در امتداد سواحل انگلیس گرفتار ماندند.

از دیگر عوامل موثر بر بی ثباتی در این کشور، توافق لحظه آخری برگزیت با اتحادیه اروپا بود که مانع از خروج انگلیس از این بلوک، بدون یک توافق شد، اما یک یادآوری دردناک از تصمیم این کشور برای جدا شدن بود.

شیوع سریع این نوع ویروس جدید که آمارهای دولتی نشان می دهد نیمی از تمامی موارد ابتلا در حال حاضر در انگلیس است، به قرنطینه لندن و جنوب انگلیس در هفته گذشته منجر شد، از امروز محدودیت های بیشتری اعمال خواهد شد و یک قرنطینه کلی در این کشور منتفی نیست.

بسیاری از کشورها، دریافت تست منفی ویروس کرونا را الزامی کرده اند و محدودیت های جدید آمریکا نسبت به محدودیت های حدود 50 کشور دیگر که در مورد مسافران انگلیسی اعمال کرده اند، کمتر است. اما با توجه به اینکه این کشور به عنوان قطب اتصال مسافران میان اروپا و آمریکا فعالیت می کرد، این وضعیت، ضربه دیگری به خطوط هوایی آسیب خورده این کشور است.

جریان معمول ترافیک بین آمریکا و انگلیس قبلاً دچار افت شدید شده بود. بر اساس داره ملی آمار انگلیس، بیش از 4.8 میلیون شهروند انگلیسی در سال 2019 به امریکا سفر کرده اند.

همچنین در ماه فوریه، بیش از یک میلیون مسافر از فرودگاه هیثرو به بازار آمریکای شمالی سفر کردند؛ بر اساس آمار این فرودگاه، اما از آن زمان این ارقام کاهش یافته و به 81 هزار 713 نفر در ماه گذشته رسیده است.

دفاتر خارجی و مشترک المنافع انگلیس توصیه های مسافرتی خود را در روز جمعه به روزرسانی کردند که شامل الزامات آزمایشی جدید است. کسانی که می خواهند سفر کند باید نتیجه تست PCR یا تست آنتی ژن  را به همراه داشته باشند. تست PCR چند روز زمان می برد اما تست آنتی ژن 30 دقیقه ای آماده می شود.

* قیمت 130 دلاری تست PCRدر فرودگاه هیثرو

با توجه به اینکه بسیاری از کلینیک ها و آزمایشگاه ها در روز جمعه به علت تعطیلات کریسمس تعطیل هستند، آزمایش طی 72 ساعت برای کسانی که بلافاصله پس از تعطیلات می‌خواهند سفر کنند، با دشواری‌هایی روبرو خواهد شد.

قیمت این آزمایش‌ها نیز خود عاملی است. قیمت تست PCR در فرودگاه هیثرو و دریافت نتیجه طی 48 ساعت 130 دلار و قیمت تست آنتی ژن و دریافت نتیجه طی 54 دقیقه 60 دلار است. این آزمایش‌ها در کلینیک‌های خصوصی حتی بیشتر هم قیمت گذاری شده است.

هر دو تست در بسیاری از فرودگاه های بزرگ انگلیس ارائه می شوند از جمله گات ویک، منچستر و لاندن لوتون. اما از آنجاییکه مسافران باید از قبل برای این آزمایش ها ثبت نام کنند، مشخص نیست که چه تعداد می توانند به موقع آزمایش بدهند و نتیجه را دریافت کنند.

مسافرت های داخلی نیز از روز شنبه در بیشتر مناطق انگلیس ممنوع شده است.

* احتمالا ویروس جدید بیشتر تصور گسترش یافته است

علی رغم این محدودیت ها، این نگرانی وجود دارد که این ویروس جدید که ثابت شده مسری تر است، احتمالا بسیار گسترده تر از آنچه فکر می شد، در حال گسترش است.

مقامات بهداشت آلمان روز پنج شنبه اعلام کردند چند ساعت پیش از اینکه آلمان ممنوعیت های مسافرتی را اعمال کند، آزمایش کرونای زنی که به این کشور پرواز کرده بود، مثبت اعلام شد. این مورد، نخستین مورد ابتلا در این کشور به ویروس جدید بود اما به علت اینکه این ویروس جدید از اواخر سپتامبر شیوع پیدا کرده است، کارشناسان می گویند این نخستین مورد ابتلا نخواهد بود.

سنگاپور نیز نخستین مورد خود را در روز پنج شنبه اعلام کرد.

بر اساس اعلام مقامات دانمارکی که نظارت‌های ژنومیکی گسترده تری دارند، 33 مورد ابتلا در این کشور در فاصله 14 نوامبر تا 14 دسامبر تشخیص داده شده است.

نگرانی در مورد ویروس جدید به ممنوعیت مسافرتی منجر شد نیز فرانسه را بر آن داشت تا کانال مانش را برای 48 ساعت ببندد. اگرچه این ممنوعیت در روز چهارشنبه برداشته شد اما آزمایش هزاران راننده کامیون به عنوان شرط ورود به فرانسه، یک کابوس لجستیکی برای انگلیس ایجاد کرده است.

وزارت راه انگلیس در روز پنج شنبه اعلام کرد 2 هزار و 367 راننده آزمایش داده اند که نتیجه سه نفر مثبت بوده و هزاران نفر هنوز باقی مانده اند. ارتش انگلیس 800 سرباز دیگر برای کمک به 300 سرباز مستقر در آنجا ارسال کرد تا به کارکنان سلامت برای رصد رانندگان کمک کنند.

از طرفی، نگرانی در کشورهای محل زندگی رانندگان از جمله هلند افزایش یافته است به طوریکه وزیر دفاع این کشور در حساب توئیتر خود نوشت گروهی از سربازان را برای کمک به بازگرداندن شهروندان خود به انگلیس اعزام خواهد کرد.

همچنین، روز گذشته وزارت سلامت ژاپن تایید کرد آزمایش کرونای 5 مسافر ورودی از انگلیس مثبت بوده است. یک نفر از این افراد از خستگی مفرط شکایت داشته و 4 نفر دیگر هیچ علامتی نداشتند.

در عین حال، برای عموم مردم خسته و دلگیر انگلیس ، تفریحات معمول فصل تعطیلات به سختی حاصل می شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو