پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحرکات و استحکام‌سازی امنیتی بی‌سابقه نیروهای آمریکایی در اربیل عراق

تاریخ خبر: // کد خبر: 358546 // // //


تحرکات و استحکام‌سازی امنیتی بی‌سابقه نیروهای آمریکایی در اربیل عراق

یک منبع آگاه عراقی از تحرکات و استحکام‌سازی امنیتی بی‌سابقه آمریکایی‌ها در اربیل عراق خبر داد.


تحرکات و استحکام‌سازی امنیتی بی‌سابقه نیروهای آمریکایی در اربیل عراق

یک منبع آگاه امنیتی (امروز – شنبه 26 دسامبر)، از تحرکات بی‌سابقه نیروهای آمریکایی در پایگاه نظامی «الحریر» در شهر «اربیل» واقع در منطقه کردستان عراق خبر داد.

این منبع آگاه، تصریح کرد: نیروهای آمریکایی در پایگاه الحریر در حال انجام تحرکات جدید و استحکام‌سازی هستند و کنسولگری آمریکا در ناحیه «عینکاوه» در اربیل نیز شاهد ایجاد استحکامات جدید است و ​نیروهای حفاظتی و امنیتی جدیدی را در جاده منتهی به کنسولگری مستقر کرده است.

وی افزود: چند روزی است که تدابیر امنیتی در پایگاه الحریر تشدید شده و یک گروه از نیروهای نظامی که از شمال سوریه آمده‌اند در این پایگاه مستقر شده‌اند. نیروهای آمریکایی همچنین با استفاده از هواپیماهای خود عملیات‌های شناسایی شبانه خود را از بیش از یک هفته پیش، کرده‌اند.

هفته پیش نیز یک منبع آگاه در گفت‌وگو با المعلومه گفت که یک گروه از نیروهای زرهی آمریکا از شمال شرقی سوریه وارد خاک عراق شده و پس از عبور از جاده سحیله ربیعه و گذرگاه مرزی سیمالکا وارد پایگاه الحریر شده است.

این منبع افزود که علاوه بر آن، از یک هفته پیش شاهد پرواز هواپیماهای آمریکایی در اربیل و اطراف آن هستیم. ضمن اینکه بر تعداد نیروهای آمریکایی در پایگاه الحریر افزوده شده است و یک گروه از نیروهای جدید نیز به این پایگاه وارد شده‌اند.

چند روز قبل نیز هواپیماهای آمریکایی به گشت‌زنی شبانه در آسمان شهر اربیل پرداختند که به گفته یک منبع امنیتی هدف از این پروازها انجام عملیات شناسایی در شهر و راه‌های خارجی آن بوده است.

برخی رسانه‌ها نیز ادعا می‌کنند که سفارت آمریکا نیروهای خود را به شهر اربیل منتقل کرده‌است اما سفارت آمریکا این خبر را تکذیب می‌کند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو