پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کریسمس، افزایش سفر و نگرانی از شیوع وحشتناک کرونا در آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 358588 // // //


کریسمس، افزایش سفر و نگرانی از شیوع وحشتناک کرونا در آمریکا

نشریه نیوزویک درگزارشی با اشاره به تعطیلات پیش روی سال نو میلادی و رشد روز افزون شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا نوشت: پس از تعطیلات ژانویه(دی) روزهای تاریک و شرایط بدتری در انتظار این کشور است.


کریسمس، افزایش سفر و نگرانی از شیوع وحشتناک کرونا در آمریکا

نشریه نیوزویک درگزارشی با اشاره به تعطیلات پیش روی سال نو میلادی و رشد روز افزون شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا نوشت: پس از تعطیلات ژانویه(دی) روزهای تاریک و شرایط بدتری در انتظار این کشور است.

بیش از یک میلیون مسافر روز چهارشنبه در فرودگاه‌های ایالات متحده مورد غربالگری ویروس کرونا قرار گرفتند و شلوغ‌ترین روز سفر هوایی را از آغاز همه گیری کووید-۱۹ در ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) رقم زدند.

آخرین داده‌های اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده (TSA) نشان می‌دهد که تنها در تاریخ ۲۳ دسامبر (۳ دی) یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۱۲۳ مسافر از ایستگاه‌های بازرسی امنیتی فرودگاه آمریکا عبور کرده‌اند. این تعداد از رکورد پیشین سفرهای مربوط به جشن شکرگزاری (۶ آذر) که ۱میلیون و ۱۷۰ هزار نفر به سفر رفته بودند، فراتر رفته است.

افزایش سفرهای مربوط به جشن سال نو میلادی در حالی صورت می‌گیرد که موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در بسیاری از نقاط آمریکا همچنان رو به افزایش است و کارشناسان بهداشت عمومی و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در خصوص سفر در این تعطیلات هشدار داده‌اند.

تنها در روز چهارشنبه در آمریکا دستکم سه هزار و ۴۱۱ مرگ ناشی از ویروس کرونا و ۲۲۷ هزار و ۵۲۲ مورد مبتلای جدید گزارش شده است و موارد بستری نیز به بالاترین حد خود رسیده است.

طی هفت روز گذشته و براساس اطلاعات نیویورک تایمز، به طور متوسط ۲۱۳ هزار و ۴۷۲ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در هر روز گزارش می‌شود که این میزان در مقایسه با دو هفته گذشته دو درصد رشد نشان می‌دهد. روز یکشنبه هم میانگین هفت روزه مرگ و میر در این کشور به بالاترین رکورد یعنی دو هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

اما کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده‌اند که هنوز بدترین شرایط در پیش است. پیش بینی می‌شود در روز سال نو شمار مبتلایان روزانه به حدود ۶۱۴ هزار و ۳۶۷ نفر برسد که تقریبا سه برابر میانگین آمار کنونی است.

موسسه سنجش و ارزیابی سلامت (IHME) دانشگاه واشنگتن هم پیش بینی می‌کند که چنانچه شمار مبتلایان همچنان صعودی باشد و دولت مقررات لازم را اعمال نکند، تا روز ۱۰ ژانویه شاهد ابتلای روزانه یک میلیون نفر به کووید-۱۹ خواهیم بود و همین امر بر روی توزیع ۹۰ روزه واکسن تاثیر می‌گذارد و دوره زمانی لازم را برای واکسیناسیون تمام جامعه افزایش می‌دهد.

«دکتر آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی (NIAID) در اوایل ماه جاری در گفتگو با نیوزویک هشدار داد:   «ژانویه بسیار وحشتناک خواهد بود».

وی در این گفت و گو تاکید کرد:   «من فکر می‌کنم ژانویه وحشتناک خواهد بود، زیرا شمار کسانی که در کریسمس خواهان رفتن به سفر هستند در مقایسه با روز شکرگزاری بیشتر است. بنابراین کاملا قابل تصور است که ژانویه می‌تواند بدترین ماه باشد».

«دکتر راشل والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری که توسط «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب برای این سمت برگزیده شده، روز شنبه گفت که روزهای “تاریکی” در انتظار کشور است.

وی افزود:   «فکر می‌کنم همه ما باید بپذیریم که پس از ۲۱ ژانویه (۲ بهمن و روز پس از مراسم تحلیف بایدن) اوضاع بد خواهد بود. در حال حاضر هم ما در برخی مناطق با شرایط تاریک و بدی روبرو هستیم. اما من فکر می‌کنم پس از تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی، مرگ و میر بیشتری خواهیم داشت».

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری از آمریکایی‌ها خواسته است که از سفر در کریسمس پرهیز کنند و امن‌ترین راه را برای جشن گرفتن تعطیلات زمستانی ماندن در خانه خواند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از دانشگاه جان هاپکینز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا به امروز در آمریکا از ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته و بیش از ۳۳۸ هزار و ۲۶۳ نفر هم جان خود را در اثر این بیماری از دست داده‌اند.

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو