پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دوازدهمین سالگرد شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی

تاریخ خبر: // کد خبر: 359199 // // //


دوازدهمین سالگرد شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی

سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در سال ۲۰۰۸ تصاویری از مقاومت افسانه‌ای ملت فلسطین را ترسیم نمایان کرد.


دوازدهمین سالگرد شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی

سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در سال ۲۰۰۸ تصاویری از مقاومت افسانه‌ای ملت فلسطین را ترسیم نمایان کرد.

سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در سال ۲۰۰۸ تصاویری از مقاومت افسانه‌ای ملت فلسطین را ترسیم و جنایات خونبار رژیم اشغالگر و سران جنایتکار آن را نمایان کرد. 

پایگاه اینترنتی عربی ۲۱ در گزارشی به قلم احمد صقر نوشت: مردم فلسطین دوازدهمین سالگرد نخستین جنگ رژیم اشغالگر اسرائیلی علیه منطقه غزه را گرامی داشتند، جنگی که با حملات گسترده به بسیاری از مراکز غیرنظامی و مراکز پلیس همراه بود و صد‌ها شهید و مجروح بر جا گذاشت.
طبق گزارش قاضی ریچارد گلدستون (مسئول تهیه گزارش در مورد حمله اسرائیل به غزه)، ارتش رژیم اشغالگر در این جنگ جنایات بزرگی علیه غیر نظامیان در غزه مرتکب شده که تقریبا ۱۵ سال در محاصره بوده است.
به همین مناسبت، عبد اللطیف القانوع سخنگوی جنبش حماس گفت: ملت فلسطین ۱۲ سال پیش، در تجاوزی وحشیانه، هدف حملات هواپیما‌های رژیم اشغالگر قرار گرفتند که شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تا کنون به شمار می‌آید.
وی افزود: “جنگ فرقان”، یعنی جنگ اسرائیل که توسط مقاومت اینگونه نامگذاری شد، تصاویری از مقاومت افسانه‌ای ملت فلسطین را ترسیم و جنایات خونبار رژیم اشغالگر و سران جنایتکار آن را نمایان کرد.
القانوع خاطر نشان کرد: “رژیم اشغالگر گمان می‌کرد با حمله هوایی گسترده علیه ملت ما و توانمندی‌های آن، در همان لحظات نخست برنده این جنگ است و به اهداف خود می‌رسد، اما شکست خورد و به هیچ یک از اهدافش نرسید”.
وی افزود: “پایداری ملت ما و فداکاری‌های مقاومت فلسطین، رژیم اشغالگر را غافلگیر کرد، مقاومتی که توانست با رژیم اشغالگر مقابله کند و به دفاع از ملت ما ادامه دهد”.
القانوع تاکید کرد “مقاومت فلسطین پس از ۱۲ سال قویتر، محکمتر و پایدارتر شده است و رژیم اشغالگر در هر جنگی علیه مقاومت شکست خواهد خورد و به اهداف خود نخواهد رسید”.
وزارت امور داخلی و امنیت ملی غزه نیز با انتشار بیانیه‌ای به همین مناسبت اعلام کرد: امروز بار دیگر یاد قهرمانی‌ها و حماسه ۲۲ روزه ملتمان را گرامی می‌داریم که طی آن زیباترین تصاویر از فداکاری، بخشش و پایداری را به نمایش گذاشت، بی آنکه در برابر رژیم اشغالگر و ماشین جنگی و جنگ ظالمانه آن تسلیم شود.. خون کودکان، زنان و کهنسالان با خون نیرو‌های مقاومت و نیرو‌های امنیتی و پلیس در هم آمیخت و پیکر آن‌ها در هر خیابان و میدانی پراکنده شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: “وزارت امور داخلی و دستگاه‌های امنیتی، پلیس و خدماتی، نخستین اهداف بودند، در این جنگ همه مراکز امنیتی و پلیس تخریب شدند و در نخستین لحظات این جنگ در تلاش آشکار رژیم اشغالگر برای ایجاد ناآرامی و به هم ریختن جبهه داخلی و تحقق اهداف جنایتکارانه برای غلبه بر ملت ما و مقاومت قهرمان آن، صد‌ها تن از کارکنان این وزارتخانه به پا خاستند”. این وزارتخانه با تمجید از روحیه قهرمانانه کارکنان این وزارتخانه، که رژیم اشغالگر در محاسبات خود به آن توجه نکرده بود، افزود: این وزارتخانه در مقابله قهرمانانه با دشمن الگو شد و به ضامن امنیت ملت ما و جبهه داخلی ما و ثبات آن تبدیل شد.
وزارت امور داخلی در این بیانیه تاکید کرد این وزارتخانه “به مسئولیت خود برای حفظ امنیت و ثبات ملت با وجود همه مشکلات و سختی ها، با فداکاری، عمل خواهد کرد و به ملت وفادار بوده و در راه مبارزه برای رسیدن به آزادی و استقلال و برپایی کشور فلسطین به پایتختی قدس تکیه گاه این ملت خواهد بود”.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو