پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۲۴ فروند بالگرد در جمعیت هلال احمر داریم

تاریخ خبر: // کد خبر: 359247 // // // //


۲۴ فروند بالگرد در جمعیت هلال احمر داریم

رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه ۲۴ فروند بالگرد داریم، گفت: زلزله بم یکی از مهیب‌ترین زلزله‌ها در چند سال اخیر بود و امکانات هلال احمر در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده است.


۲۴ فروند بالگرد در جمعیت هلال احمر داریم

رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه ۲۴ فروند بالگرد داریم، گفت: زلزله بم یکی از مهیب‌ترین زلزله‌ها در چند سال اخیر بود و امکانات هلال احمر در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده است.

آقای کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در دومین نشست خبری خود گفت: جمعیت هلال احمر اقدامات خوب و ارزشمندی را با همراهان همیشگی، امدادگران و نجاتگران و داوطلبان انجام داده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخابات جمعیت هلال احمر است، عزیزانی که چشم داشتی به جز خدمت رسانی ندارند.
او با اشاره به اینکه خدمت در هلال احمر، داوطلبانه است، گفت: روز جمعه مصادف بود با زلزله بم در سال ۸۲ که در اثر این حادثه ۳۵ هزار هموطن خود را از دست دادیم و ۱۴ هزار نفر زخمی داشتیم و می‌توان گفت بیش از ۱۴ هزار نفر از این منطقه کوچ کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: مثل همه بحران‌ها باید یاد آن ایام را گرامی بداریم و نقاط ضعف آن را برطرف کنیم، زلزله بم یکی از مهیب‌ترین زلزله‌ها در طول چند سال اخیر بود و این نشان می‌دهد که یک زلزله چگونه یک منطقه را می‌تواند تحت تأثیر قرار دهد.
همتی افزود: مرحوم بیژن دفتری، پدر امداد و نجات ایران در ساعت ۷:۳۰ صبح روز وقوع زلزله بم بی آن که هنوز کانون دقیق زلزله مشخص باشد به کرمان سفر کرد، نکته این موضوع، نبود مکان‌یابی دقیق در زلزله بم بود که حالا با گذشت زمان و پیشرفت علم موضوع مکان‌یابی و سایر امکانات به روز شده است.
او گفت: در مانوری که به همین مناسبت در روز جمعه برگزار کردیم، همین ارتباطات رادیویی در جمعیت هلال احمر را آزمایش کردیم که خوشبختانه با کیفیت بالا این امکان هم در سازمان امداد و نجات و هم در سایر قسمت‌های جمعیت وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در زلزله بم با مشکلات متعددی از جمله توزیع اقلام و استفاده از کمک‌های بین المللی مواجه بودیم، اما فرودگاهی در این شهر وجود داشت که خیلی آسیب ندیده بود و همین موضوع کمک کرد تا از کمک‌های بین المللی بهره‌مند شویم.

او با بیان اینکه ما باید بتوانیم به هنگام وقوع بحران با یکدیگر هماهنگ عمل کنیم، تصریح کرد: خوب است که قبل از بحران‌ها با نیرو‌های انتظامی و … در کنار همدیگر باشیم تا به هنگام وقوع بحران مشکلی نداشته باشیم، چراکه این همدلی باعث آرامش مردم می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: نقش رسانه‌ها در بحران‌ها بسیار مهم است، لذا امروزه انتشار اخبار آرامش بخش و صحیح از سوی سخنگوی هلال احمر و در ادامه انتشار آن‌ها در فضا‌ی مجازی هلال احمر به محقق شدن این موضوع کمک فراوانی کرده است.
اقای همتی با اشاره به ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران که بر اساس آن وظایفی به جمعیت هلال احمر سپرده شده است، گفت: در بند الف این قانون بحث آموزش همگانی مطرح است که جمعیت هلال احمر در این زمینه به خوبی کار کرده و از زلزله بم تاکنون بیش از ۱۲ میلیون نفر شاید آموزش دیده باشند، البته می‌دانیم این آموزش کفایت نمی‌کند، اما اگر در هر خانواده یک نفر آموزش دیده باشد؛ این آمار قابل قبول است.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در حال حاضر و در مقایسه با سال‌های گذشته امکانات جمعیت هلال احمر افزایش پیدا کرده است، گفت: در زلزله بم دو بالگرد داشتیم و اکنون ۲۴ فروند بالگرد در جمعیت هلال احمر داریم؛ توان لجستیک و انبار‌های ما نیز نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا کرده است.
او با اشاره به اینکه موجودی انبار‌ها کمی کاهش داشته است، افزود: به دلیل بحران‌های پی در پی و کاهش توان انبار‌ها رئیس جمهور دستور داده است تا در شارژ انبار‌ها به جمعیت هلال احمر کمک شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تهران یک مشکل جدی در زمینه نجات به هنگام وقوع بحران دارد، گفت: ما به دلیل سازه‌های عظیم بتونی مشکل جدی در زمینه نجات داریم.
او با بیان اینکه وضع اعتبارات جمعیت در سال ۹۹ خوش نیست، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر ۶ هزار میلیارد ریال فقط برای تکالیف محوله کسری دارد؛ اگر سیل، زلزله یا هر بحرانی رخ دهد و بتوانیم خوب مدیریت کنیم افتخارش برای نظام و کشور است، بنابراین امیدوارم که برای اختصاص بودجه و اعتبارات به جمعیت تجدیدنظر شود.
همتی با اشاره به خدمات رسانی نیرو‌های هلال احمر در امر مقابله با ویروس کرونا گفت: همه دوستان ما در کنار مردم بوده و در طرح شهید سلیمانی در ورودی و خروجی شهر‌ها به مردم خدمات رسانی کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پاکسازی منطقه هرندی از ویروس کرونا گفت: نیرو‌های ما در منطقه هرندی حضور پیدا کردند و هم اکنون این مطنقه در بحث کرونا پاک است.
او با اشاره به حادثه جان باختن تعدادی از کوهنوردان بر اثر وقوع بهمن در ارتفاعات تهران افزود: در حادثه سقوط بهمن ارتفاعات شمال تهران ۱۴ نفر از کوهنوردان نجات پیدا کردند و بر اساس آخرین آمار‌ها تا صبح امروز، ۹ نفر از هموطنان فوت شدند که یک نفر در آهار، ۷ نفر در کلکچال و یک نفر هم در بیمارستان جان خود را از دست دادند، اما همچنان دو نفر در دارآباد مفقود هستند.
همتی گفت: ۱۰۰ نفر در قالب ۲۰ تیم به همراه انجام ۹ سورتی پرواز با بالاترین توان این حادثه را پوشش دادند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو