پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روایت تازه از پهپادهایی که سردار سلیمانی را هدف گرفتند

تاریخ خبر: // کد خبر: 359311 // // //


روایت تازه از پهپادهایی که سردار سلیمانی را هدف گرفتند

شبکه العهد عراق در مستندی از روایت هایی جدیدی در رابطه با پهپادهای آمریکایی که سردار سلیمانی و ابومهدی را هدف قرار دادند پرده برداشت.


روایت تازه از پهپادهایی که سردار سلیمانی را هدف گرفتند

شبکه العهد عراق در مستندی از روایت هایی جدیدی در رابطه با پهپادهای آمریکایی که سردار سلیمانی و ابومهدی را هدف قرار دادند پرده برداشت.

در بخش دوم مستند الرحله الاخیره(آخرین سفر) که شبکه ماهواره ای العهد عراق آن را پخش کرد آمده است: روایت های مختلفی در رابطه با پهپادهایی که عملیات ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را انجام دادند، بیان می‌شود؛ روایت اول می گوید که دو پهپاد آمریکایی از خاک کویت برخاستند و وارد حریم هوایی عراق شده و این عملیات را انجام دادند اما ستاد نیروهای مسلح کویت چند ساعت بعد این خبر را تکذیب کردند. روایت دوم این است که یک پهپاد آمریکایی از پایگاه العدید قطر برخاسته و این عملیات را انجام داده است اما در بیانیه پدافند هوایی عراق آمده است که سه پهپاد آمریکایی غیر مسلح روز پنجشنبه وارد حریم هوایی بغداد شده اند و بعد از عملیات در همان شب به سوی اردن پرواز کرده اند.

شبکه العهد در این مستند روایت جدیدی را هم مطرح می کند مبنی بر اینکه سه پهپاد آمریکایی از نوع ام‌کیو ۹ در ساعت های مختلف روز پنجشنبه تقریبا از ساعت ۱۰:۳۰صبح تا ۴ بعد از ظهر از پایگاه عین الاسد در استان الانبار پرواز کرده و وارد حریم هوایی بغداد شده‌اند و برج مراقبت فرودگاه بغداد آن ها را رصد کرده است.

بنابر این روایت‌های احتمالا آمریکایی ها به مقامات عراقی دروغ گفته و پهپادهای غیر مسلح را وارد حریم هوایی عراق کرده اند و آنها را در پایگاه عین الاسد مسلح کرده‌اند.

احمد الاسدی، نماینده فراکسیون السند الوطنی در پارلمان عراق و یکی از اعضای الحشد الشعبی در این مستند می گوید: پهپادهایی که عملیات ترور را انجام دادند سه پهپاد آمریکایی بودند و از پایگاه عین الاسد برخاستند و از صبح روز پنجشنبه به مدت ۲۰ ساعت در آسمان بغداد درحال حرکت بودند و بعد از انجام عملیات ترور مستقیما به پایگاه عین الاسد بازگشتند.

وی در بخش دیگری از این مستند می گوید: هواپیمای حامل سردار سلیمانی ساعت ۱۲:۲۸دقیقه بامداد وارد فرودگاه بغداد شد و از از زمان خروج سردار از هواپیما تا انجام عملیات تنها ۶الی ۷ دقیقه طول کشید و داده های اولیه نشان می دهد که عامل انسانی در این عملیات دست داشته و اطلاعات پرواز را داده است.

الاسدی همچنین می گوید: در آن شب من در بیروت بودم و یکی از برادران به نام حاج شبل همراه من بود، حاج شبل به من گفت که سردار سلیمانی به من گفته که پیراهن و تیشرت برایش بخرم، دو تیشرت و یک پیراهن برای حاج قاسم خریدیم سپس حاج شبل گفت زشت است که برای حاج قاسم لباس بخریم اما برای ابومهدی چیزی نبریم بنابراین سه دست کت شلوار برای حاج ابومهدی خریدیم و خوشحال از بازار بازگشتیم و قرار بود روز بعد به عراق بازگردیم. ساعت یک بامداد در هتل بودیم که اخباری مبنی بر انجام عملیات در فرودگاه بغداد و شهادت رئیس تشریفات الحشد الشعبی شنیدیم من دلهره ونگرانی‌زیادی داشتم زیرا مطمئن بودم که آمریکا این عملیات را برای شخصی در حد رئیس تشریفات انجام نداده است و مطمئنا هدف بزرگ تری دارند، با حاج ابومهدی تماس گرفتم تلفنش زنگ خورد اما جواب نداد، دلهره من بیشتر شد با یکی از محافظان او تماس گرفتم گفت ”خبری ندارم، کرم (محافظ ابومهدی) را با خودش برده و بیرون رفته است” بنابراین داشتیم مطمئن می شدیم که ابومهدی مورد هدف قرار گرفته است اما تا آن لحظه اصلا فکر نکردیم که حاج قاسم همراه اوست زیرا قرار نبود به بغداد برود، بعد از آن با تماس هایی که با الحشد الشعبی داشتیم مطمئن شدیم هر دو شهید شدهاند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو