پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۳۵۰ بار هواپیماهای روسیه توسط ناتو رهگیری شده است!

تاریخ خبر: // کد خبر: 359374 // // //


۳۵۰ بار هواپیماهای روسیه توسط ناتو رهگیری شده است!

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز با صدور بیانیه ای ادعا کرد که جت‌های این ائتلاف در سال جاری میلادی ۳۵۰ بار هواپیماهای روسیه را رهگیری کرده اند!


۳۵۰ بار هواپیماهای روسیه توسط ناتو رهگیری شده است!

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای ادعا کرد که فعالیت‌های نظامی روسیه در حریم هوایی این ائتلاف در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته افزایشی جزئی را تجربه کرده است.

ناتو در این بیانیه مدعی شد که جت‌های این سازمان در سراسر اروپا طی این مدت، بیش از ۴۰۰ بار برای اسکورت هواپیماهای ناشناس به پرواز درآمده‌اند.

بر اساس بیانیه ادعایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ۹۰ درصد از این پروازها که ۳۵۰ مأموریت پروازی را شامل می‌شود، به رهگیری هواپیماهای روسیه مربوط بوده‌اند!

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: هواپیماهای روسیه از ارسال کُد ترانسپاندر خود برای اعلام موقعیت و ارتفاع خودداری می‌کنند، برنامه پروازی‌شان را ثبت نکرده و با برج‌های مراقبت پرواز ارتباط برقرار نمی کنند؛ آنها به این طریق برای هواپیماهای غیرنظامی خطر آفرینی می‌کنند.

این درحالیست که «الکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه ساعاتی پیش با اعلام هشدار به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی درباره فعالیت در نزدیکی مرزهای کشورش گفت: مذاکره با روسیه از موضع برتر را از سوی هیچ کشوری نمی‌پذیریم و کسی نباید با روسیه از موضع قدرت صحبت کند. سخن گفتن از موضع زور علاوه بر اینکه تهدید به استفاده از زور نقض آشکار منشور سازمان ملل است، این گونه اقدامات از سوی روسیه نیز بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو