پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتشار گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی به زودی / اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان+ویدئو

تاریخ خبر: // کد خبر: 359925 // // // //


انتشار گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی به زودی / اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان+ویدئو

وزیر راه و شهرسازی از پایان رسیدگی به سانحه هوایی پرواز تهران- کی‌یف خبر داد و گفت: این گزارش به زودی در سامانه اطلاع‌رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل مطالعه خواهد بود.


انتشار گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی به زودی / اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان+ویدئو

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره سرنوشت جلسات ایران و اوکراین درباره سانحه هوایی برای پرواز تهران- کی‌یف اظهار کرد: رسیدگی به سانحه هوایی به دور از هرگونه حاشیه و رفتار غیرحرفه‌ای انجام شده است.

وی افزود: طبق مقررات بین‌المللی موسوم به «انکس ۱۳»، شرکت بهره بردار که اوکراینی‌ها بودند و شرکت سازنده یعنی بوئینگ آمریکا در فرآیند بررسی سانحه نقش داشتند و جمع بندی سانحه تمام شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: گزارش نهایی به زبان انگلیسی پرینت شده است و در اختیار تمام ذی نفعان قرار گرفته و به زودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل مطالعه خواهد بود.

اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص سرنوشت اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیز گفت: وظیفه ما طراحی و ایجاد سامانه جامع املاک و اسکان بود که سال قبل رونمایی و عملیاتی شد.

وی گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی را شناسایی و برای مالکان پیام فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی و اولیه از حدود سه ماه پیش نیز حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است و آنها می‌توانند به موجب قانون نسبت به اخذ مالیات اقدام کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف مهمی که دولت تعقیب می‌کند این است که مسکن را به عنوان وسیله زندگی از یک کالای سرمایه‌ای خارج و نگذاریم تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود. وقتی می‌گوئیم ۲.۵ میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد معنایش این است که سرمایه در تله افتاده و حبس شده است و در چرخه اقتصاد قرار ندارد.

اسلامی با بیان اینکه تعداد خانه را که با تعداد خانوار مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم کمبود واحد مسکونی نداریم، افزود: برخی می‌گویند دولت تحرک و تولید مسکن نداشته و تولید مسکن متوقف شده است، اما با توجه به ۲.۵ میلیون واحد خالی، تعداد خانوارها با واحدهای خالی همتراز است و کمبود مسکن نداریم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ایمنا / خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو