پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزیر راه: فرودگاه‌های وزارت نفت استاندارد سازی می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 360151 // // //


وزیر راه: فرودگاه‌های وزارت نفت استاندارد سازی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحویل فرودگاه‌های وزارت نفت گفت: با درخواست وزارت نفت فرودگاه‌های این وزارتخانه، براساس یک تفاهم‌نامه‌ در حال تحویل‌ به شرکت فرودگاه‌های وزارت راه و شهرسازی است.


وزیر راه: فرودگاه‌های وزارت نفت استاندارد سازی می‌شود

محمد اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در جم از اجرای طرح توسعه‌ای جاده جم به فیروزآباد خبر داد و اظهار داشت: جاده جم به فیروزآباد نیاز به توسعه دارد چون در این محور تقاضای سفر در عرصه مسافر و بار زیاد است و برای اجرای طرح توسعه‌ای این محور به 2000 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وزیر راه و شهرسازی، بودجه مصوب امسال اجرای طرح توسعه جاده جم به فیروزآباد را 30 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این ردیف بودجه‌ای و نیاز اعتباری امکان اجرای این پروژه نیست.

وی، بهسازی و نگه‌داری این جاده را مورد تاکید قرار داد و گفت: عملیات باند دوم این پروژه به طول 51 کیلومتر آغاز شده که بخشی از آن تا پایان امسال بخشی هم تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود.

اسلامی، با اشاره به نصب دوربین‌های پایش تصویری و پلاک‌خوان در محور جم به فیروزآباد خاطر نشان کرد: برای کنترل ترافیک خودروها و جلوگیری از حوادث، محور جم به فیروزآباد به دوربین‌های پایش تصویری و پلاک‌خوان مجهز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی از تامین بودجه لازم برای تسریع در اجرای پروژه راهسازی در محور جم به فیروزآباد خبر داد و تصریح کرد: برای تامین بودجه اجرای این پروژه از محل تبصره 19 قانون بودجه و ماده 56 در استفاده از تسهیلات بانکی هماهنگی‌های لازم انجام شده است که با تحقق این مهم 130 کیلومتر طرح توسعه‌ای پروژه جم به فیروزآباد بر اساس برنامه زمانبندی حداکثر 3 ساله تکمیل می‌شود.

اسلامی به حمل و نقل جاده‌ای پرداخت و افزود: 2 کار ارزشمند امروز در استان بوشهر اجرا شد که در این راستا مجتمع بین راهی نفیس و متفاوت با دیگر مجتمع‌ها ایجاد و راه‌اندازی شد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا یک شرکت اتوبوسرانی هوشمند با ناوگان ملکی 300 دستگاهی و 400 دستگاه اتوبوس دارای مدرن‌ترین سیستم مدیریت و  با کارآفرینی بی‌نظیر اشتغال 4 هزار نفری را فراهم کرده است.

وی، توسعه و احداث بندر در کنگان یکی از آرزوهای دیرینه مردم  کنگان دانست و بیان کرد: با پیگیری استاندار و نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس و توجه ویژه رئیس جمهور،  با انجام مطالعات عملیاتی اجرایی بندر کنگان آغاز شد و بر اساس برنامه تعیین شده تا اواسط سال 1401 افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به تحویل فرودگاه‌های وزارت نفت خاطر نشان کرد: با درخواست و ابلاغ وزارت نفت، فرودگاه‌های این وزارتخانه بر اساس یک تفاهم‌نامه‌ در حال تحویل به شرکت فرودگاه‌های وزارت راه و شهرسازی است.

اسلامی با بیان اینکه فرودگاه‌های وزارت نفت استاندارد سازی می‌شود افزود: این فرودگاه‌ها تجهیز، ایمن‌سازی و توسعه داده می‌شود که بتواند مطابق استانداردها مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین