پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکذیب ورود واکسن کرونا توسط قشم ایر به کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 360407 // // //


تکذیب ورود واکسن کرونا توسط قشم ایر به کشور

امروز خبری مبنی بر ورود یک محموله واکسن به کشور توسط یک شرکت هواپیمایی منتشر شد که پیگیری ها حاکی از آن هست که این محموله واکسن آنفلوآنزا بوده است.


تکذیب ورود واکسن کرونا توسط قشم ایر به کشور

صبح امروز خبری در برخی رسانه های خارجی منتشر شد مبنی بر اینکه یک محموله واکسن‌ خریداری شده ⁧ ایران ⁩ از ⁧کره‌جنوبی ⁩ بارگیری شده و ساعتی پیش به تهران رسیده است. در این خبر قید شده بود که این واکسن، واکسن کرونا است که توسط شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم عملیات انتقال این واکسن‌ها به کشور انجام شده است.

در همین رابطه یک منبع آگاه اعلام کرد که این محموله واکسن آنفلوآنزا بوده و هیچ واکسن کرونایی هنوز وارد کشور نشده است.او اظهار کرد: ظاهرا این محموله مربوط به سازمان غذا و دارو است.

همچنین پیش از این با پیگیری ها از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اعلام شد که این شرکت هواپیمایی آمادگی کامل برای واردات واکسن کرونا را دارد.

مدیر کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شرکت ایران ایر دارای یک فروند هواپیمای کارگو برای واردات واکسن کرونا است ادامه داد: شرکت هواپیمایی ایران ایر با همکاری معاونت مهندسی و تعمیرات خود قابلیت آن را دارد که هواپیما‌های مسافری خود را به هواپیمای باری برای حمل واکسن‌کرونا تبدیل کند.

او افزود: هم اکنون یک فروند هواپیمای ۷۴۷ در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای واردات این واکسن وجود دارد در صورت نیاز هم قابلیت تبدیل هواپیمای مسافری ایرباس به هواپیمایی کارگو را داریم.

جهانی بیان کرد: با وزارت بهداشت برای واردات واکسن کرونا رایزنی و جلساتی داشته ایم، اما وزارت بهداشت در مورد شرایط نگهداری و همچنین واردات این واکسن تاکنون با ما صحبتی انجام نداده اند.

براساس این گزارش امروز برخی رسانه های خارجی اعلام کردند نخستین محموله واکسن‌های کرونای خریداری شده ⁧ ایران ⁩ از ⁧ کره‌جنوبی ⁩ بارگیری شده و ساعتی پیش به تهران رسیده که شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم عملیات انتقال این واکسن‌ها را انجام داده است. در صورتی که تمامی منابع داخلی از جمله وزارت بهداشت این موضوع را رد کرده اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو