پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رشد 31 درصدی وصول مطالبات با وجود کاهش درآمدهای شرکت فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 360528 // // //


رشد 31 درصدی وصول مطالبات با وجود کاهش درآمدهای شرکت فرودگاه ها

ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از رشد 31 درصدی وصول مطالبات شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان آذر با وجود کاهش 62 درصدی درآمدها خبر داد.


رشد 31 درصدی وصول مطالبات با وجود کاهش درآمدهای شرکت فرودگاه ها

مجید عروجی  با اعلام این خبر توضیح داد: یکی از موضوعات حاد جهانی در سال جاری شیوع بیماری کرونا بود که تاثیر زیادی در کسب و کارها از جمله صنعت هوایی داشته و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز از آن مستثنی نبوده است.

مدیرکل امور مالی و درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال مجموع درآمد شرکت 62 درصد کاهش یافت، افزود: با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم این اداره کل تامین و مدیریت نقدینگی در ستاد و فرودگاه هاست توانستیم با وجود کاهش شدید درآمدها هزینه های فرودگاهی و جاری را به موقع پرداخت کنیم.

وی همچنین به استفاده از ظرفیت قانونی در پرداخت ها با بهره گیری از حداکثر معافیت ها و تخفیف ها اشاره کرد و گفت: تاکنون با وجود کاهش درآمدهای شرکت وقفه ای در پرداخت حقوق کارکنان شرکت و نیز تعهدات شرکت به پیمانکاران و ذینفعان بیرونی ایجاد نشده است.

مدیرکل امور مالی و درآمد شرکت با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا حضور کارکنان واحد مالی در ستاد و فرودگاه ها کاهش یافت، افزود: وظیفه قانونی این اداره کل تهیه صورت مالی و ارایه به مجمع عمومی شرکت در موعد مقرر است که توانستیم با وجود عدم تمدید این مدت و کاهش حضور نیروها، صورت های مالی را در موعد تعیین شده ارایه دهیم. همچنین برای نخستین بار صورت های مالی تملک دارایی ها را تهیه کردیم.

وی همچنین گفت: بر اساس گزارش ارسالی از حسابرس قانونی، صورت های مالی شرکت در سال جاری دارای کمترین بندهای اساسی نسبت به سال های پیش بوده است.

عروجی همچنین با اشاره به روند روبه رشد پروازهای آسمان ایران پیش بینی کرد که شرایط مالی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال آتی بهبود یابد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو