پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان هوایی منجر به ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 360655 // // // //


فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان هوایی منجر به ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی می شود

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: شرکت‌های هواپیمایی به دلیل کاهش چشمگیر ظرفیت‌های مسافری در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.


فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان هوایی منجر به ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی می شود

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، از درخواست اخیر شرکت‌های هواپیمایی به رئیس جمهور مبنی بر لغو فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت‌های ۶۰ درصدی در ناوگان هوایی خبر داد و گفت:  در یکی، دو ماه اخیر به دلیل اعمال فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان هوایی، شرکت‌های هواپیمایی با ضرر و زیان بسیار زیادی مواجه شدند و این امر باعث شد تا بسیاری از این شرکت‌های هواپیمایی در  آستانه ورشکستگی قرار بگیرند.

او ادامه داد: بسیاری از مدیران و  روسای شرکت‌های هواپیمایی معتقد هستند که ادامه این کار منجر به ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی می‌شود و امیدواریم هرچه سریع‌تر اقدامات لازم درباره  لغو این فاصله گذاری اجتماعی صورت گیرد.

شرکت‌های هواپیمایی خواستار لغو فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها هستند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی توضیح داد: در هیچ یک از بخش‌های هواپیمایی جهان فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد؛ چرا که هر سه دقیقه یک بار سیستم تهویه هوا در داخل ناوگان هوایی تغییر می‌کند و هوای جدید وارد ناوگان می‌شود. این در حالی است که بسیاری از مسافرانی که در ناوگان هوایی سوار می‌شوند در ناوگان  درون شهری از جمله اتوبوس، مترو و تاکسی در کنار یکدیگر می‌نشینند  و این دستور‌العمل‌ها و شیوه‌ نامه‌های بهداشتی  رعایت نمی‌شود.

سامانی بیان کرد: در آبان ماه امسال شاهد کاهش ۴۹ درصدی مسافر در پروازهای داخلی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بودیم که این محدودیت ۶۰ درصدی نقش بسیار موثری در کاهش مسافران داخلی داشته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد:  دولت برای اجرای این محدودیت ۶۰ درصدی هیچ خسارت و یا هزینه‌ای در نظر نگرفته است، این در حالی است که از ابتدای سال تسهیلاتی برای شرکت‌های هواپیمایی در نظر گرفته شده اما هنوز دو شرکت هواپیمایی نتوانستند این تسهیلات را دریافت کنند.

او اظهار کرد: تسهیلاتی که تاکنون دولت پرداخت کرده مربوط به خسارت‌هایی است که در ابتدای سال به شرکت‌های هواپیمایی وارد شده اما این محدودیت‌های ۶۰ درصدی میزان خسارت‌ها را بسیار افزایش داده است.

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در  بسیاری از ناوگان‌های هوایی  فاصله گذاری اجتماعی به ۵۰ درصد هم می‌رسد که این موضوع باعث خسارت  چشمگیر در این حوزه شده است.

هنوز لغو سایر پروازهای خارجی به ما ابلاغ نشده است

سامانی در پایان درباره آخرین اخبار از لغو سایر پروازهای خارجی به دلیل شیوع ویروس کرونای انگلیسی گفت: تاکنون لغو سایر پروازهای خارجی به ما ابلاغ نشده و تنها پروازهای لندن توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا لغو شده‌اند اما شرکت‌های هواپیمایی آمادگی دارند که سایر پروازهای خارجی را در صورت دستور ستاد ملی مقابله با کرونا لغو کنند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو