پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دلایل رد شدن ویزای شنگن چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 360765 // // //


دلایل رد شدن ویزای شنگن چیست؟

با توجه به اینکه تقریباً یک سال است که به حوزه اروپا مسافری اعزام نشده است، اما سوالات ویزای شنگن در ذهن اکثر مردم جای بیشتری برای جولان داده پیدا کرده است، به جهت در این متن سوالات متداول ویزای شنگن مورد بررسی قرار گرفته است.


دلایل رد شدن ویزای شنگن چیست؟

با توجه به اینکه تقریباً یک سال است که به حوزه اروپا مسافری اعزام نشده است، اما سوالات ویزای شنگن در ذهن اکثر مردم جای بیشتری برای جولان داده پیدا کرده است، برای همین بهتر است سوالات متداول ویزای شنگن را بررسی و مورد انتشار قرار دهم.

از آنجا که فشار روانی ناشی از اپیدمی، اکثر افراد جامعه را تحت تأثیر قرار داده است، برای همین به محض باز شدن دوباره مرزهای شنگن و اعزام توریست به اروپا، موج عظیمی از مردم به سمت آژانس‌های مسافرتی روی خواهند آورد، از این رو بهتر است شفاف سازی‌هایی در قبال ویزای توریستی شنگن برای مسافران ایجاد شود.

 دلایل اصلی رد شدن ویزای شنگن:

  • عدم ارائه همه مدارکی که متقاضی دارد و از این بابت نا آگاه است.
  • عدم صداقت و دوگانه گویی در هنگام مصاحبه حضوری
  • ارائه مدارک نامعتبر و تاریخ گذشته و احیاناً جعلی
  • ارائه درخواست ویزای شینگن در زمان نامناسب، مانند اتفاقات سیاسی و بحران و جنگ و غیره

احتمال بسیار کمی هم در خصوص بلاک لیست بودن و تشابه اسمی و ممنوع الورود بودن به شینگن است که فقط از طریق وکیل و رفع قانونی معضل امکان‌پذیر است.

  • عدم اقدام از طریق آژانس و کارگذار معتبر
  • یکی دیگر از دلایل ردی ویزای شنگن عدم ارائه رزرو هتل واقعی به سفارت است، بله رزرو واقعی یعنی رزروی که قابل استعلام از هتل باشد.
  • یکی از دلایل ردی ویزای شنگن برای متقاضیان زیر ۱۸سال در صورتی که با والدین خود سفر نکنند، یا با یکی از آنها سفر نمایند. عدم ارائه رضایت نامه والدین و عدم امضای فرم سفارت توسط پدر و مادر می‌باشد.
  • عدم تهیه بیمه نامه مسافرتی معتبر و منطبق با تعداد روزهای سفر هم می‌تواند از دلایل ردی ویزای شنگن باشد.

دقت بفرمایید که در زمان مناسب درخواست ویزای خود را به سفارت ارائه دهید درخواست ویزا در زمان نامناسب مانند بحران های سیاسی،جنگ و…می تواند منجر به ردی ویزای شنگن شما شود.

از دیگر دلایل ردی ویزای شنگن می‌تواند اقدام از طریق اشخاص یا آژانس‌های نامعتبر باشد، که با نداشتن دانش کافی و به روز پرونده شما را در معرض دریافت جواب منفی قرار دهند، پس حتماً پیش از درخواست ویزای شنگن از مشاوره آژانس‌های مسافرتی معتبر و با تجربه در حوزه شنگن استفاده نمایید.

 

 بارها به مسافران اروپا هشدار داده شده است که مراقب کلاه برداری در این حوزه باشید، ویزای شنگن و سایر ویزاها از حساسیت زیادی برخوردار است و کافی است که اشتباه کوچکی در این زمینه رخ دهد، تا چندین سال تبعات این اتفاق گریبان مسافر را خواهد گرفت. ریجکت شدن ویزای شنگن به زبان ساده ایجاد یک مانع برای سفر به اروپا خواهد بود.

پیشنهادی به تمام مسافران اروپا:

حتماً حتماً باید از طریق یک آژانس معتبر برای اخذ ویزای شنگن و سفر با تور برای اروپا اقدام کنید، و مراقب قول‌های پوچ و بی‌خود کلاهبرداران باشید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از الف


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو