پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری / شهید ستاری ابداعات زیادی در حوزه ساخت هواپیما داشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 361035 // // // //


برگزاری بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری / شهید ستاری ابداعات زیادی در حوزه ساخت هواپیما داشت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اقدامات و ابداعات شهید ستاری در علمیات والفجر هشت موجب پیروزی رزمندگان اسلام شد.


برگزاری بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری / شهید ستاری ابداعات زیادی در حوزه ساخت هواپیما داشت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اقدامات و ابداعات شهید ستاری در علمیات والفجر هشت موجب پیروزی رزمندگان اسلام شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ظهر امروز در مراسم بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش بر سر مزار این شهید در بهشت زهرا(س) اظهار کرد:  از مهم‌ترین ویژگی های شهید ستاری توانمندی بالا در پیاده‌سازی طرح ها و ایده‌های جدید بود که موفقیت‌های بسیار زیادی برای ارتش جمهوری اسلامی ایران به دنبال داشت.

وی با اشاره به ابداعات و نوآوری‌های شهید ستاری در حوزه ساخت هواپیما و قطعات آن، گفت: اعتماد به نفس بالا، قدرت بالای پیاده سازی تصورات ذهنی و استفاده درست از منابع و نیروی انسانی از دیگر شاخصه‌های این شهید بزرگوار بود.

فرزند شهید ستاری ادامه داد: شهید ستاری در علمیات والفجر هشت از مهم‌ترین اقداماتی که داشت، استفاده درست از منابع و نیروی انسانی همچنین نوآوری‌ها بود که موجب پیروزی رزمندگان اسلام شد.

ستاری در پایان ضمن تشکر از فرماندهان ارتش به ویژه نیروی هوایی برای برگزاری مراسم بزرگداشت شهید منصور ستاری، خاطرنشان کرد: اینکه هنوز هم پس از ۲۶ سال یاد و خاطره شهید ستاری و همرزمانش فراموش نشده است نشان از توجه بالای مسؤولان نظام کشور به جایگاه شامخ شهیدان است.

 

***

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه شهید ستاری در دوران دفاع مقدس طرح ریزی‌های بسیار خوب تاکتیکی و تکنیکی انجام داد، افزود: ایده‌های خوب و راهبردی این شهید گرامی موجب پیروزی رزمندگان اسلام شد، طرح ریزی پدافندی شهید ستاری در عملیات والفجر۸ هرگز فراموش نخواهد شد.

سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده در حاشیه بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته و ارزیابی‌های انجام شده الحمدالله همه خلبانان شجاع و مقتدر نیروی هوایی آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید و گستاخی هستند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلام ایران انس و مراوده‌ای خاص داشت، خاطرنشان کرد: خلبانان این نیروی خدوم قول داده‌اند که مسیر حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهند و از خون پاک این شهید بزرگ هرگز نخواهند گذشت.

سرتیپ نصیرزاده با بیان اینکه شهید منصور ستاری در دوران دفاع مقدس طرح ریزی‌های بسیار خوب تاکتیکی و تکنیکی انجام دادند، افزود: ایده‌های خوب و راهبردی این شهید گرامی موجب پیروزی رزمندگان اسلام شد، طرح ریزی پدافندی شهید ستاری در عملیات والفجر۸ هرگز فراموش نخواهد شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اضافه کرد: شهید منصور ستاری پس از پایان جنگ تحمیلی نیز در بخش‌های مدیریتی دارای تفکرات بسیار بزرگ و راهبردی بود که موجب ایجاد زیرساخت‌های خوبی در نیروی هوایی شد.

وی ادامه داد: تکنولوژی‌های پیشرفته هوایی حاصل زیر ساخت‌های ایجاد شده توسط شهید ستاری و این تکنولوژی‌ها موجب موفقیت‌ها و دستاوردهای ارزنده امروز این نیرو شده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، ساخت هواپیما و قطعات پیشرفته آن و همچنین تجهیزات پیشرفته هوایی امروز در نیروی هوایی را حاصل دسترنج شهید منصور ستاری دانست و افزود: تفکرات راهبردی خوب و قابل توجه شهید ستاری امروز خود را در دستاوردهای نیروی هوایی نشان داده است.

***

مراسم بیست و ششمین سالگرد شهادت شهید ستاری و با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، دکتر سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و جمعی از فرماندهان و خانواده معظم شهدا در قطعه ۲۹ بهشت زهرا (س) برگزار شد.
سورنا ستاری در این مراسم ضمن قدردانی از برگزاری بیست و ششمین سالگرد شهید ستاری و همرزمانش، گفت: بزرگترین شاخصه شهید ستاری پیاده سازی هر آنچه در ذهن داشت بود و این خصوصیت در هر کسی نیست، ما خیلی آمال و آرزو‌ها در ذهن داریم، ولی نمی‌توانیم آن را محقق کنیم.
ستاری خاطرنشان کرد: نقش شهید ستاری در عملیات والفجر ۸، همین بود، این اتفاق نمی‌افتد مگر فرد اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و کامل بتواند در ذهن خود شبیه سازی کند، دانش بالای و توانایی پیاده سازی این دانش در حوزه عمل از دیگر شاخصه‌های ایشان بود.
گفتنی است؛ شهید منصور ستاری در ۱۵ دی سال ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به همراه شهیدان یاسینی، مصطفی اردستانی، احمد شجاعی، رزاقی، جم منش، ریاحی، شریفی، جمشیدی، سنایی، محتشمی، محسنی پورزادی به درجه شامخ شهادت نایل آمدند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و برگرفته از اضافات خبرگزاری فارس  / ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو