پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چرایی اصرار ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری

تاریخ خبر: // کد خبر: 361052 // // // //


چرایی اصرار ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران نسبت به ورشکستگی این شرکت‌ها در پی اجرای محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری هشدار داد و گفت: بر اساس دستورالعمل جهانی هیچ یک از شرکت‌ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند و سیستم تهویه هوا در هواپیما تامین‌کننده ایمنی است.


چرایی اصرار ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری

چندی پیش ستاد ملی مقابله با کرونا با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوبه ای داشت که بر اساس آن، در همه پروازهای داخلی باید تنها ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما مسافر پذیرش شود و فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان پرواز نیز رعایت شود.  پیش از این ابلاغیه تنها دو ردیف آخر هواپیما برای مسافران احتمالی مبتلا به کرونا خالی نگه داشته می‌شد.

علاوه بر این ابلاغیه، مصوبه دیگری نیز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای مسافران اعلام شد و آن اجباری شدن استعلام همه مردم برای انجام سفرهای هوایی، زمینی و دریایی با وسایل حمل و نقل عمومی در سامانه تعریف شده از سوی وزارت بهداشت است.

اما اکنون، انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرده است که ادامه اجرای مصوبه محدودیت ۶٠ درصدی در مسافرگیری، ورشکستگی ایرلاین ها را همراه دارد ضمن اینکه لغو این محدودیت اثری هم در افزایش شیوع کرونا ندارد.

در همین راستا «یونس دقیق کیا» رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در پاسخ به چرایی اصرار ایرلاین‌ها بر حذف محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی شرکت‌های هواپیمایی داخلی گفت: اگر در محدودیت های ایجاد شده برای شرکت‌های هواپیمایی و قوانین مخل کسب وکار صنعت حمل ونقل هوایی، تجدید نظر فوری نشود شاهد ورشکستگی و تعطیلی برخی از شرکت‌های هواپیمایی خواهیم بود.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی از ابتدای شیوع بیماری کرونا با وجود فشار اقتصادی بسیار سنگین و کاهش مسافر پروازها از تعدیل نیروهای خود اجتناب کرده و تلاش کرده اند همراه سایر دستگاه‌های خدمت رسان به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

دقیق کیا ادامه داد: این در حالی است که حمل و نقل هوایی بیشترین آسیب را در این میان دیده است، بنابراین شایسته نیست تا بر خلاف قوانین بین‌الملل، با اعمال محدودیت های غیر ضروری متحمل ضرر بیشتری شوند.

تحمیل محدودیت ۶٠ درصدی مسافرگیری بر شرکت های هواپیمایی

دقیق کیا با تاکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی همواره ایمنی پرواز را از هر جنبه سرلوحه کار خود قرار می دهند، گفت: رعایت محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی که از سوی ستاد کرونا به شرکت‌های هواپیمایی تحمیل شده است، شرایط را برای ایرلاین‌ها سخت تر از قبل کرده است. به همین دلیل خواستار لغو این محدودیت شده ایم.

وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی داخلی در ۶ ماهه گذشته ۴۳ درصد از مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد از مسافران پروازهای بین المللی خود را از دست داده اند؛  در آبان ماه امسال با اعمال محدودیت ۶٠درصدی نسبت به آبان سال ٩٨ بیش از ۴٩ درصدکاهش مسافر داشته اند.

دقیق کیا توضیح داد: این کاهش در حالی ادامه دارد که تمامی هزینه های ثابت شرکت‌ها وجود دارد و بر اساس دستورالعمل های جهانی صادره از ایکائو و یاتا، هیچ یک از ایرلاین ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند و سیستم تهویه هوا در هواپیما تامین کننده ایمنی است و استفاده از ماسک در طول پرواز تنها توصیه برای ایمنی بیشتر مسافران پروازها است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو