پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مطالعات فضانوردان ایستگاه فضایی پیرامون بیماری آرتروز

تاریخ خبر: // کد خبر: 361130 // // //


مطالعات فضانوردان ایستگاه فضایی پیرامون بیماری آرتروز

بخش تحقیقات ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا در حساب کاربری خود در توییتر تصویر جدیدی از “کیت روبینز”(Kate Rubins) فضانورد ناسا و مهندس پرواز ماموریت “اکسپدیشن ۶۴” در حال تحقیقات بر روی پروزه ای جدید را منتشر کرده است.


مطالعات فضانوردان ایستگاه فضایی پیرامون بیماری آرتروز

در تصویر جدید که منتشر شده، کیت روبینز در حال انجام آزمایش جذاب دیگری است. در زمین هیچ داروی اصلاح کننده بیماری برای بیماری آرتروز وجود ندارد. حال فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی در فضا در حال انجام مطالعه‌ای هستند که می‌تواند به کشف چنین درمانی منجر شود.

آرتروز بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. به این بیماری، ساییدگی مفصل، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌استخوانی هم گفته می‌شود.

مطالعات فضانوردان ایستگاه فضایی پیرامون بیماری آرتروز  در واقع “بررسی سیستم میکروفیزیولوژیکی غضروف، استخوان و غشاء زلالی با استفاده از پلتفرم چند منظوره جی”(MVP Cell-۰۶) نام دارد و محققان با استفاده از آن یک مدل بیولوژیکی برای بررسی اثرات پرواز فضایی بر بیماری اسکلتی – عضلانی ایجاد می‌کنند. آسیب دیدگی مفصلی ممکن است پس از از دست دادن غضروف و استخوان به یک بیماری التهاب مفصل یا آرتریت که این بیماری “آرتروز پس از سانحه”(post-traumatic osteoarthritis) نامیده می‌شود، منجر شود. این تحقیقات می‌تواند به توسعه داروهایی برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری منجر شود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو