پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جریمه آژانس های فروشنده بلیت لندن

تاریخ خبر: // کد خبر: 361286 // // // خبر مهم


جریمه آژانس های فروشنده بلیت لندن

رئیس سازمان هواپیمایی با اعلام لغو پروازهای ایران ایر و ترکیش ایرلاینز به انگلیس تا پایان ماه ژانویه، گفت: هیچ مسافری را از مبدأ انگلیس نه با پرواز مستقیم و نه با پرواز کانکشن نمی پذیریم.


جریمه آژانس های فروشنده بلیت لندن

روز گذشته خبرگزاری ها در گزارشی از وجود پروازهای کانکشن (غیر مستقیم) از سوی ایرلاین‌های ترکیه‌ای، اماراتی و قطری به لندن و فروش بلیت این پروازها از سوی آژانس‌های هواپیمایی داخلی، علی رغم ممنوعیت پرواز به لندن و تمدید آن تا پایان دی ماه به درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا، انتقاد کرده بود.

در همین خصوص، تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری امروز در گفت وگویی به این موضوع واکنش نشان داد و از جریمه آژانس های فروشنده بلیت لندن خبر داد.

وی گفت: به تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی و همینطور آژانس‌های هواپیمایی اعلام کرده ایم که نباید هیچ مسافری از مبدأ لندن را وارد تهران کنند. اگر شرکت هواپیمایی و یا آژانسی مبادرت به فروش بلیت لندن و یا انتقال مسافر از مبدا انگلیس به ایران داشته باشد حتماً با آن برخورد خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشور در نهایت در صورت ورود مسافری از انگلیس به کشور حتماً قرنطینه خواهد شد و لغو مجوز پرواز ایرلاین خاطی نیز صادر خواهد شد.

کاپیتان زنگنه با بیان اینکه پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به لندن تا پایان دی‌ماه لغو شده است، گفت: در صورتی که وزارت بهداشت و درمان شرایط را بحرانی بداند دوباره لغو پروازها تمدید می‌شود.

زنگنه درباره کنترل ورود مسافر از انگلیس با پروازهای کانکش نیز گفت: شرکت ترکیش ایرلاینز پروازهای خود به انگلیس را تا پایان ماه ژانویه لغو کرده است، بنابراین در حال حاضر نه ایران ایر و نه ترکیش ایرلاینز هیچ پروازی به لندن ندارند. به شرکت هواپیمایی قطری و امارات هم اعلام کردیم هیچ مسافری را از انگلیس وارد ایران نکنند.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی یکی از راه‌های شناسایی مسافران انگلیسی در پروازهای کانکشن تست pcr آنها و راه شناسایی بعدی هم گذرنامه آنها است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو