پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وضعیت عملکرد هسته گزینش شرکت فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 361287 // // //


وضعیت عملکرد هسته گزینش شرکت فرودگاه ها

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ملاک عمل در گزینش، فرمان تاریخی امام(ره) است، بر استفاده از تکنولوژی و اتوماسیون برای پیشبرد امور به منظور صرفه جویی در زمان و به حداقل رساندن دخالت های فردی و کاهش مراجعات تاکید کرد.


وضعیت عملکرد هسته گزینش شرکت فرودگاه ها

سیاوش امیرمکری در نشستی که به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) بر تشکیل هسته گزینش با حضور احمد مظفر معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی و عضو هسته گزینش، احمد ایزدبین مدیرکل دفتر مدیرعامل و کارکنان گزینش امروز 15 دی ماه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمانده تکرار ناشدنی سپاه قدس، رونمایی از سند راهبردی گزینش گران وزارت راه وشهرسازی را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: با رفع اشکالات، چارچوب اجرایی و عملی برای گزینش در سطح وزارتخانه که نتیجه اش همان انتخاب فرد اصلح است، فراهم شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید آن بر هدف و تقویت گزینش، گفت: هدف از گزینش، انتخاب افراد مناسب و اصلح برای ورود به خدمت در دستگاههای اجرایی و حاکمیتی و مسئولیتی است که به آنها محول می شود و بنابراین افرادی که قرار است مسئولیتی را برعهده بگیرند و به مردم خدمت کنند بر اساس این هدف مقدس و درست می بایست از صلاحیت لازم برخوردار باشند که آغاز این فرایند برعهده گزینش است.

وی افزود: البته باید این نکته را در نظر گرفت با وجود اینکه پایه های نظام جمهوری اسلامی بر اساس تفکر دینی است، گزینش فقط عقیدتی نیست و تنها یکی از فاکتورهای انتخاب اصلح محسوب می شود با این احال افراد می بایستی پایبند به مبانی دینی و معتقد به اصول اسلامی و ملتزم به اجرای احکام باشند. اما در کنار این می بایست فرآیندی برای گزینش تخصصی، روحی و عملکردی افراد در نظر گرفته شود تا فرد در دستگاه بتواند وظایف و مسئولیت هایی که برایش در نظر گرفته شده است را محقق کند.

وی دو مقوله نیروی انسانی و امکانات سخت افزاری را در گزینش مورد توجه قرار داد و گفت: حمایت از کارکنان همواره مورد تاکید هیات مدیره بوده و انتظار این است که بخش های مرتبط این امکان را برای هسته گزینش فراهم کنند که با تلاش و اثربخشی بالاتر به وظایف خود عمل کنند.

امیرمکری با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی برای جذب 194 نیروی جدید، اظهار داشت: تعهد، تدین و برخورداری از ویژگی های یک مسلمان گرچه در فرآیند گزینش این افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد اما باید به این نکته توجه داشت که شرکت فرودگاه ها یک شرکت تخصصی است و به افراد متخصص نیاز دارد و قطعا فرد مستخدم باید همه این ویژگی ها را با هم در حد تعادل داشته باشد تا برای شرکت نیز اثربخش باشد.

وی در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران قراردادی بر اجرای گزینش این افراد در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن تاکید کرد و گفت: اکنون که قانون فرصتی را برای این افراد فراهم کرده تا استخدام رسمی دولت شوند، می بایست هرچه سریعتر برای بهبود شرایط آنها این اقدام صورت بگیرد.

امیرمکری با اشاره به کمبود نیروی انسانی و وجود پرونده های بسیار در هسته گزینش، بر استفاده از تکنولوژی و اتوماسیون برای پیشبرد امور تاکید کرد و گفت: قطعا اگر امور گزینش بر بستر اتوماسیون صورت گیرد، هم در زمان صرفه جویی می شود و هم دخالت شخصی و فردی کمتر و مراجعات به حداقل می رسد که البته این جزء سیاست های دولت الکترونیک نیز هست.

وی بر راهنمایی افراد قبل از مصاحبه و فراهم کردن آرامش فرد مصاحبه شونده تاکید کرد و گفت: ملاک عمل فرمان تاریخی حضرت امام(ره) برای گزینش است. بنابراین حتی اگر فردی صلاحیت مورد نظر ما را نداشته باشد می بایست در فضای کاملا آرام و به دور از استرس مورد مصاحبه قرار گیرد. مدیرعامل شرکت فرودگاه های تعریف فرآیند اجرایی آسان برای اخذ استعلام های مدیریتی را مورد توجه قرار داد و گفت: به یقین فردی که سالیان سال در دستگاه اجرایی مشغول به کار بوده و به خاطر توانمندی، از صلاحیت مدیریتی نیز برخوردار می شود، می بایست فرآیند استعلام او نیز با سهولت بیشتری انجام شود.

وی در پایان با اشاره به رونمایی از سند راهبردی گزینشگران وزارت راه و شهرسازی از نقش هسته گزینش شرکت فرودگاه ها در تدوین این سند قدردانی و اظهار امیدواری کرد: با بهره مندی از این سند، چارچوب اجرایی و عملی برای گزینش در سطح وزارتخانه که نتیجه اش همان انتخاب فرد اصلح است محقق شود.

ضرورت انجام گزینش اصلح و بدون پیچیدگی بر اساس دیدگاه امام خمینی (ره)

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی و عضو هسته گزینش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در دیدار با گزینش گران شرکت تاکید کرد که باید فرایند گزینش بدون پیچیدگی با اولویت دادن به انتخاب اصلح طبق فرمایشات امام خمینی (ره) انجام شود. احمد مظفر در این دیدار عنوان کرد: جایگاه گزینش دارای اهمیت بالایی است و تصمیم های گزینش گر تاثیرهای روانی و فردی بالایی دارد. عضو هسته شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه گزینش نوعی حق الناس است، افزود: خوشبختانه دیدگاه رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت به تاکیدهای امام خمینی (ره) در امر گزینش نزدیک است و در انتخاب اعضای شورای مرکزی گزینش به این مهم توجه شده که این دیدگاه باید در بدنه گزینش از جمله گزینش گران نیز حاکم باشد. وی با تاکید بر اینکه نباید فرایند گزینش پیچیده باشد، بر انتخاب اصلح تاکید کرد و گفت: اگر بر اساس دیدگاه امام خمینی (ره) که در نظر مدیرعامل شرکت نیز تسری دارد پیش برویم انتخاب اصلح انجام خواهد شد. در انتخاب افراد جدید در آزمون استخدامی اخیر و تبدیل وضعیت نیروهای موجود باید به انتخاب اصلح توجه شود.

نظم را با وجدان کاری ادغام کنیم

در ادامه نیز حشمت اله قربانی مدیر هسته گزینش با بیان اینکه در شرایط امروزی روش سنتی در هیچ کاری پاسخگو نیست و ما مجبور هستیم خلاقانه و با برنامه عمل کنیم، بیان داشت: همه افراد ما باید منظم باشند و افکار خود را نیز به این سمت و سو سوق دهند. وی افزود: با باورهای دینی خود نظم را با وجدان کاری ادغام کنیم تا با یک قدرت جادویی ایجاد شده، در جهت پیشرفت مجموعه حرکت کنیم. مدیر هسته گزینش با بیان اینکه به طور قطع نباید به خوب اکتفا کنیم بلکه باید به دنبال عالی بودن باشیم، اظهار داشت: در صورت رعایت نظم در کار و افکار، می توانیم امیدوار باشیم به عالی ترین ها برسیم. وی ادامه داد: منابع انسانی در هر تشکیلاتی مهمترین سرمایه تشکیلات است، من اعتقاد دارم منابع انسانی خوب ، مناسب، متعهد و متخصص بسیار مهم است و اگر کارکنان نگرش مثبت را در کار نداشته باشند انتظارات مجموعه برآورده نمی شود. وی اظهار داشت: ما می توانیم سطح مهارت افراد را در آموزش بالا ببریم اما نگرش ها را نمی توانیم تغییر دهیم بنابراین نیاز است بیشترین تمرکز را بر رفتار و شخصیت افراد، استعداد، علاقه افراد و تحصیل و سواد آنها داشته باشیم. قربانی اضافه کرد: بهتر است برای استخدام های جدید از تیم روانشناسی جهت تست روانشناسی و عملکرد افراد کمک بگیریم.

وی در پایان به مهمترین اقدامات هسته گزینش اشاره کرد و گفت: کارها براساس سند راهبردی که تهیه شده پیش می رود و ما تنها هسته ای هستیم که طبق سند راهبردی کارهای خود را انجام می دهیم. رییس هسته گزینش یادآور شد؛ اصلاح سیستم اتوماسیون اداری، نصب و راه اندازی سامانه جامع گزینش، بازبینی وظایف پست های هسته گزینش، اصلاح ساختار سازمانی گزینشو آماده سازی هایی در جهت الکترونیکی کردن حوزه تحقیق و دیگر موارد از جمله اقداماتی است که انجام شده و در حال اجرا است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو