پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نصب سامانه کمک ناوبری آی ال اس در فرودگاه ساری

تاریخ خبر: // کد خبر: 361288 // // //


نصب سامانه کمک ناوبری آی ال اس در فرودگاه ساری

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران از نصب سامانه کمک ناوبری آی ال اس در فرودگاه دشت ناز ساری در دهه‌ی فجر خبر دادو گفت: با این سامانه امنیت مسافران با افزایش دید خلبانان در شرایط بد جوی تامین می شود.


نصب سامانه کمک ناوبری آی ال اس در فرودگاه ساری

سعد الله وطن خواه از نصب سامانه کمک ناوبری آی ال اس در فرودگاه دشت ناز ساری خبر داد و اظهارکرد: این سامانه کمک می کند تا هواپیما در شرایط مختلف جوی و نامناسب  با ایمنی کامل بر زمین بنشیند.

وی افزود: سامانه های کمک ناوبری آی ال اس( ILS) به خلبان در دید کافی برای فرود در شرایط جوی اثر گذار بوده و پس از یک سال و نیم  انشالله در دهه فجر نصب و به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه برای نصب این سامانه باید راه های روستایی را می بستیم و این کار را دشوار می کرد، ادامه داد: اما اکنون موفق به انجام آن شده ایم و کانال گذاری ها نیز انجام شده این سامانه به هنگام کاهش دید افقی به دلایل مختلف همچون وجود مه، باران، کولاک برف و پایین بودن ارتفاع ابر به فرود امن هواپیما کمک می کند و این امر موجب  افزایش ایمنی مسافران خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های مازندران گفت: دید افقی استاندارد برای فرود هواپیما حدود 1800 متر است که با استفاده از این سامانه، در دید افقی 800 متری هم امکان فرود ایمن هواپیما فراهم می شود.

وطن خواه تصریح کرد: برای خرید، نصب و راه اندازی این سامانه ۲۰ میلیارد تومان  و برای خرید زمین آن نیز ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به فراهم کردن شرایطی برای رونق پرواز در استان گفت: با توجه به شیوع کرونا مسافرگیری ۶۰ درصد انجام می شود و امیدواریم با بهتر شدن شرایط از ظرفیت کامل پروازی برای خدمات دهی به مردم استفاده شود.

فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری در ۱۵ کیلومتری شهر ساری واقع شده و پروازهای داخلی ان به شهرهای مشهد، شیراز، اهواز، عسلویه، تهران، بندرعباس، کیش برقرار است. فرودگاه بین‌المللی دشت ناز از نظر تعداد مسافر و تعداد پرواز در کشور دارای رتبه ۱۶ است و از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های شمال کشور است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو