پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکمیل زود هنگام ظرفیت پرواز شیراز – تهران و سرگردانی مسافران

تاریخ خبر: // کد خبر: 361454 // // // //


تکمیل زود هنگام ظرفیت پرواز شیراز – تهران و سرگردانی مسافران

از حدود یک هفته پیش مسافران پروازهای شیراز _ تهران هنگام مراجعه به سایت‌های خرید آنلاین با تکمیل زودهنگام ظرفیت پرواز و سرگردانی برای رسیدن به مقصد روبه‌رو هستند.


تکمیل زود هنگام ظرفیت پرواز شیراز – تهران و سرگردانی مسافران

از حدود یک هفته پیش مسافران پروازهای شیراز _ تهران هنگام مراجعه به سایت‌های خرید آنلاین با تکمیل زودهنگام ظرفیت پرواز و سرگردانی برای رسیدن به مقصد روبه‌رو هستند.

مسافران پرواز شیراز _ تهران با مراجعه به سایت‌ها خرید آنلاین بلیط‌های هواپیما با نبود پرواز در دو روز متوالی و گاهی سه روز روبه‌رو می‌شوند. این مشکل از حدود یک هفته پیش رخ داده است.

آقای زارعی که به گفته خودش موفق به خرید بلیط هواپیما شیراز _ تهران از طریق سایت‌های خرید آنلاین و دفترهای هواپیمایی نشده برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته نشده است، می‌گوید: برای انجام کار اداری باید به تهران می‌رفتم به همین دلیل به امید اینکه مسافر کنسلی در یک پرواز باشد از ساعت 4 عصر تا 11 شب در فرودگاه شیراز سرگردان بودم.

خانم کیانی یکی دیگر از مسافران تهران می‌گوید: جلسه مهمی در تهران داشتم و طبق روال همیشه از یک روز قبل با ورود به سایت‌های آنلاین خرید بلیط اقدام به تهیه بلیط کردم اما هیچ پروازی برای آن روز و حتی دو روز آینده وجود نداشت و تمام پروازها به دلیل تکمیل ظرفیت بسته شده بودند.

وی نیز به امید اینکه پای پرواز با کنسلی یک مسافر بتواند با پرواز به تهران برسد به فرودگاه مراجعه کرده اما به گفته خودش موفق به اینکار نشده و در نهایت مجبور شده که با اتوبوس و طی مسافت 12 ساعته خود را به تهران برساند.

به گفته کارمندان ایرلاین‌های مستقر در فرودگاه شیراز این مشکل از زمانی شروع شده است که ستاد ملی کرونا دستورالعمل استفاده از 60 درصد ظرفیت در پروازها را به ایرلاین‌ها ابلاغ کرده است.

یکی از کارمندان می‌گوید: ظرفیت پرواز ما 157 نفر است اما تنها 90 مسافر را می‌توانیم پذیرش کنیم و روزانه با تعداد زیادی مسافر که در لیست انتظار قرار دارند مواجه هستیم و به ندرت پیش می‌آید که با کنسلی یک مسافر بتوانیم کسانی را که در لیست انتظار هستند پذیرش می‌کنیم.

وی می‌گوید: ما برای لغو این دستورالعمل به سازمان هواپیمایی کشور مکاتبه کردیم و امیدواریم که با لغو این دستورالعمل این مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا و متعاقب آن کاهش پروازهای داخلی و خارجی خسارت بسیار زیادی به شرکت‌های هواپیمایی وارد کرده، گفته است: ستاد ملی کرونا با ابلاغ دستورالعملی مبنی بر استفاده حداکثری از 60 درصد صندلی‌های پرواز باعث شده تا شرکت‌های هواپیمایی دچار زیان مضاعف شوند.

وی گفته است: استفاده از ظرفیت 60 درصد هواپیما در هیچ کجای دنیا اعمال نشده و شرکت‌هایی هم که حساسیت ویژه‌ای نسبت به کرونا داشته‌اند هیچکدام این محدودیت را اعمال نکرده‌اند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه در زمان پرواز هواپیما از سیستم عالی تهویه استفاده می‌کند بنابراین احتمال ابتلا به کرونا در هواپیما بسیار پایین است ابراز امیدواری کرد که ستاد ملی کرونا نسبت به لغو دستورالعمل استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیما اقدام کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین