پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بررسی انفجار فرودگاه عدن با سفر گریفیتس به یمن و عربستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 361642 // // //


بررسی انفجار فرودگاه عدن با سفر گریفیتس به یمن و عربستان

سازمان ملل امروز (سه شنبه) اعلام کرد که «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه این سازمان در امور یمن در روزهای آینده به این کشور و عربستان سفر می‌کند تا با رئیس‌جمهوری مستعفی یمن و مقام‌های ارشد سعودی انفجار اخیر در فرودگاه عدن را بررسی کند.


بررسی انفجار فرودگاه عدن با سفر گریفیتس به یمن و عربستان

انفجار مهیبی چهارشنبه هفته گذشته در محوطه فرودگاه عدن در جنوب یمن همزمان با ورود اعضای دولت جدید «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به این فرودگاه بین‌المللی روی داد.

مقام‌های دولت مستعفی یمن وابسته به ریاض به ریاست منصور هادی مدعی دست داشتن «جنبش انصارالله» در این انفجار شدند، اما این جنبش این ادعا مبنی بر دست داشتن در انفجار فرودگاه بین‌المللی عدن را رد کرد و آن را به “مزدوران عربستان و امارات” نسبت داد.

در جریان انفجار فرودگاه بین المللی عدن دستکم ۲۲ نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند که بر اساس گفته منابع بیمارستانی حال برخی از مجروحان وخیم است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در اقدامی تلافی‌جویانه، اهدافی را در صنعا (پایتخت یمن) که در کنترل جنبش انصارالله است، بمباران کردند و موجب مرگ چندین غیرنظامی شدند.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان فرودگاه عدن، از همه طرف‌های درگیر در یمن خواست با بازگشت به گفت‌وگوی سیاسی، به نزاع بی‌فایده در این کشور پایان دهند.

وی گفت: ادامه تجاوز و اشغالگری خارجی در خاک یمن، عامل اصلی بی‌ثباتی، عدم استقرار نظم و قانون شده و تمامیت ارضی یمن را به خطر انداخته است.

وی افزود: این نوع اقدامات خشونت‌آمیز و کشتار غیرنظامیان نتیجه دیدگاه متجاوزان و اشغالگران یمن است که به نام ائتلاف خودساخته، سراسر این کشور را به ویرانی کشاندند و با دیدگاه جنگ‌طلبانه و تجزیه‌طلبانه باعث تداوم فجیع‌ترین بحران انسانی در یمن شده‌اند.

عربستان با تشکیل ائتلافی از چند کشور عربی و با همراهی آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ کشور فقیر و اسلامی یمن را مورد حمله نظامی از زمین، دریا و هوا قرار داد. این تجاوز نظامی تاکنون هیچ دستاوری برای ریاض نداشته و تنها به ویرانی کشور یمن و کشته شدن هزاران غیر نظامی در این کشور منجر شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو