پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید دو فروند هواپیمای جاسوسی گلوبال آی توسط امارات

تاریخ خبر: // کد خبر: 361783 // // //


خرید دو فروند هواپیمای جاسوسی گلوبال آی توسط امارات

شرکت هوافضای سوئدی «ساب» از سفارش یک میلیارد دلاری امارات متحده عربی برای خرید دو فروند هواپیمای جاسوسی «گلوبال آی» خبر داد.


خرید دو فروند هواپیمای جاسوسی گلوبال آی توسط امارات

شرکت هوافضای سوئدی ساب روز دوشنبه اعلام کرد که ابوظبی سفارش خرید دو فروند هواپیمای گلوبال آی دیگر به ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار را به این شرکت ارائه کرده است.

طبق داده‌های شرکت ساب، این هواپیمای مجهز به سیستم‌های کنترل و هشدار اولیه هوابرد یک جت بمب افکن گلوبال ۶۰۰۰ بیزنس اصلاح شده با یک رادار دور برد و سایر سیستم‌های نظارتی الحاقی است و اینکه این هواپیما علیه حمله‌های الکترونیک مسلح است.

رادار هشدار اولیه هوابرد این هواپیما علاوه بر هواپیماها، موشک‌های بالستیک در حال پرتاب را در فاصله ۴۵۰ کیلومتری ردیابی کند.

مدیرعامل شرکت ساب در یک اطلاعیه خبری با ابراز اینکه از «اعتماد دوباره امارات به این شرکت مفتخر است» گفت که این نشان می‌دهد شرکت ساب همچنان بر لبه فناوری پیشرفته قرار دارد.

گفتنی است که امارات متحده عربی پیش تر در سال ۲۰۱۵ نیز سه فروند هواپیمای جاسوسی گلوبال آی را از شرکت ساب خریداری کرد که دومین فروند از این هواپیما در آوریل ۲۰۲۰ به امارات تحویل داده شد.

شرکت ساب همچنین پیش بینی کرد که این قرارداد جدید خرید هواپیما تا سال ۲۰۲۵ نهایی شود.

لازم به ذکر است که «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا وعده داده است که به حمایت واشنگتن از ائتلاف سعودی در جنگ ویرانگر یمن پایان دهد و از این رو، اعضای این ائتلاف نظامی از جمله عربستان سعودی و امارات در رقابتی سخت تلاش می‌کنند که تا پیش از مراسم تحلیف بایدن در بیستم ژانویه خریدهای تسلیحاتی خود را تکمیل کنند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو