پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استقرار پرسنل و پهپادهای نیروی هوایی آمریکا در رومانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 362275 // // // //


استقرار پرسنل و پهپادهای نیروی هوایی آمریکا در رومانی

نیروی هوایی آمریکا حدود 90 پرسنل و تعداد نامشخصی پهپاد در پایگاهی در مرکز رومانی مستقر کرده تا حضور نظامی‌اش در این منطقه را تقویت کند؛ جایی که نگرانی‌هایی نسبت به تلاش روسیه برای نمایش قدرت نظامی وجود دارد.


استقرار پرسنل و پهپادهای نیروی هوایی آمریکا در رومانی

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع رومانی امروز (چهارشنبه) گفت: استقرار آمریکا در پایگاه هوایی کمپیا تورزی به مدت چند ماه ادامه خواهد داشت تا در حمایت از عملیات‌های ناتو، ماموریت‌های نظارتی، تحقیقاتی و جمع‌آوری اطلاعات انجام دهد.

رومانی که یکی از اعضای ناتو است از بخش دریای سیاه با روسیه هم‌مرز است و مسکو اخیرا همسایه خود یعنی صربستان را به هواپیماهای نظامی، تانک و دیگر خودروهای زرهی مجهز کرده است.

ژنرال جفری هاریگیان، فرمانده نیروهای هوایی آمریکا در اروپا و آفریقا در بیانیه‌ای گفت: استقرار و تثبیت موقعیت پهپادهای “ریپر” در این مکان مهم استراتژیکی نه تنها به شرکا و متحدانمان اطمینان خاطر می‌دهد بلکه پیامی به دشمنانمان می‌فرستند مبنی بر اینکه ما می‌توانیم سریعا به هرگونه تهدیدی پاسخ دهیم.

در این بیانیه آمده است: پهپادهای ریپر قابلیت‌های نظارتی و شناسایی در منطقه دریای سیاه را تقویت خواهند کرد؛ جایی که آمریکا مرتبا روسیه را به رهگیری‌های خطرناک هواپیماهای نظامی‌اش و دیگر رویدادهایی که باعث تشدید تنش‌ها میان این دو ابر قدرت جهان شده، متهم کرده است.

پنتاگون در سال‌های اخیر میلیون‌ها دلار برای ارتقاء این پایگاه دوران جنگ سرد در مرکز رومانی هزینه کرده است.

ژنرال هاریگیان در این بیانیه گفت: استقرار پرسنل و پهپادهای نیروی هوایی آمریکا در رومانی با هماهنگی کامل دولت رومانی صورت گرفته است. آمریکا و رومانی به عنوان متحدان ناتو از روابط نظامی-نظامی نزدیکی برخوردارند و درخصوص مسائل مختلف امنیت منطقه‌ای با یکدیگر همکاری می‌کنند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو