پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ضرورت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سلامت در منطقه کاشان

تاریخ خبر: // کد خبر: 362293 // // //


ضرورت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سلامت در منطقه کاشان

فرماندار کاشان گفت: ضروری است که هر چه زودتر زیرساخت‌های گردشگری سلامت در منطقه کاشان ایجاد شود.


ضرورت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سلامت در منطقه کاشان

علی اکبر مرتضایی ظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح و بهره برداری از دستگاه سنگ شکن برون اندامی در بیمارستان آیت الله یثربی (ره) کاشان ضمن تقدیر و تشکر از همه پزشکان و پرستاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مردم کاشان سالیان سال با آن دست و پنجه نرم می‌کردند عدم امکانات لازم برای درمان بود که خوشبختانه در چند سال اخیر با افتتاح و بهره برداری از مراکز درمانی جدید قسمت اعظمی از نیازهای مردم منطقه برطرف شده است.

وی یکی از این موارد را افتتاح دستگاه سنگ شکن برون اندامی در کاشان دانست و گفت: با بهره برداری از این دستگاه نیاز مردم منطقه مرتفع شده و می‌توانند مراحل درمانی خود را در شهرستان کاشان انجام دهند.

پذیرش بیماران استان‌های مجاور در کاشان

فرماندار کاشان با اشاره به اینکه علاوه بر رفع نیاز مردم منطقه مراکز درمانی و بهداشتی کاشان پذیرای بیماران از سایر شهرها است، ابراز داشت: تجربه و عملکرد موفق و چشمگیر کادر نظام سلامت کاشان به همراه امکانات به روز بیمارستان‌های کاشان باعث شده است که بیماران بسیاری از استان‌ها و شهرهای مجاور، کاشان را برای درمان بیماری‌های خود انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات در شهرستان کاشان روز به روز کامل‌تر و وسیع‌تر می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با نگاه ویژه ای که مسئولان و مدیران محلی، استانی و کشوری به این منطقه دارند زیرساخت‌های لازم برای گردشگری سلامت نیز تقویت شود تا شاهد پذیرای گردشگران سلامت از سایر کشورها در کاشان باشیم.

مرتضایی یکی از شاخصه‌های ارزشمند ارائه خدمات بیمارستانی را توجه کادر پزشکی و پرستاری به بیمار دانست و افزود: این مهم در ارتقای روحیه بیماران تأثیر بسزایی دارد و باعث می‌شود که روند درمانی بیماران با سرعت بیشتری انجام شود.

وی ضمن اشاره به شاخص‌های توسعه یافتگی در منطقه کاشان گفت: فرودگاه، راه‌های مواصلاتی، رادیو کاشان و غیره از جمله این موارد هستند که ارائه خدمات درمانی و بهداشتی توسط مراکز درمانی کاشان نیز تأثیر زیادی در توسعه منطقه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر طی مراسمی با حضور فرماندار، رئیس شورای شهر و جمعی از پزشکان و متخصصین کاشان دستگاه سنگ شکن برون اندامی در بیمارستان آیت الله یثربی (ره) کاشان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال افتتاح و نیاز مردم منطقه به این دستگاه مرتفع شد.

بنا بر این گزارش دستگاه سنگ شکن برون اندامی افتتاح شده با تکنولوژی روز دنیا از کشور آلمان خریداری و قادر است با امواج فراصوت سنگ‌های کلیه و مجاری ادرار را با کمترین آسیب و درد خرد کند.

لازم به ذکر است نمونه‌ای از این دستگاه پیش از این در یکی از بیمارستان‌های کاشان وجود داشت که متأسفانه از کار افتاده بود و شهروندان کاشان ناچار بودند برای درمان به شهرهای قم، تهران و اصفهان مراجعه کنند که این موضوع علاوه بر تحمیل هزینه‌های مالی بر خانواده‌های کاشانی باعث افزایش ترددها در محورهای مواصلاتی این شهرها نیز شده بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو