پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیشرفت فیزیکی احداث شهرک فرودگاهی پرندک

تاریخ خبر: // کد خبر: 362306 // // //


پیشرفت فیزیکی احداث شهرک فرودگاهی پرندک

با تکمیل طرح احداث شهرک فرودگاهی و خدمات هوانوردی گردشگری پرندک، هواپیماهای سبک از زرندیه راهی سراسر کشور می شوند.


پیشرفت فیزیکی احداث شهرک فرودگاهی پرندک

ساخت این شهرک فرودگاهی تاکنون 4۰ درصد پیشرفت داشته است و با تبدیل آن به یک فرودگاه سبک برای هواپیماهای زیر ۱۹ نفر و حمل بار، زمینه ساز رونق اقتصادی استان مرکزی و بویژه شهرستان‌های ساوه و زرندیه خواهد شد.

مجری و سرمایه‌گذار پروژه شهرک فرودگاهی و هوانوردی عمومی پرندک زرندیه گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، بزودی نخستین پرواز توسط هواپیماهای سبک از این فرودگاه صورت خواهد گرفت.
کاپیتان مطلق به پیشرفت فیزیکی احداث شهرک فرودگاهی پرندک اشاره کرد و افزود: طرح احداث شهرک فرودگاهی پرندک با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح استانی و کشوری(نظامی و غیر نظامی) از سال ۱۳۹۶ آغاز  و در دو فاز تعریف شده است.
او گفت: در فاز نخست، با پیشرفت ۶۰ درصدی، در مجموع، بخشی از سطوح پروازی، احداث ساختمان اداری و عملیات پروازی، لابی فرودگاه، ساختمان ورودی اصلی فرودگاه، حوزه حراست و مرکز فرماندهی(EOC) کنترل بحران‌ها Emergency Operation Center راه‌اندازی شده است.

این فرودگاه در فاز دوم نیز با ارتقای کاربری‌ها به یک فرودگاه سبک با هواپیماهای زیر ۱۹ نفر و حمل بار تبدیل خواهد شد

مجری و سرمایه‌گذار پروژه شهرک فرودگاهی و هوانوردی عمومی پرندک زرندیه در ادامه افزود: بنا به تصمیمات اخیر سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه کمیته هوانوردی عمومی مبنی بر بررسی شرایط تسهیل ورود وسایل پرنده هوانوردی در کشور، اجرای این پروژه بستری مناسب برای ایجاد قطب هوانوردی و فرودگاهی در منطقه ایجاد خواهد کرد.
کاپیتان مطلق گفت: این فرودگاه از تمامی استانداردهای فرودگاهی، امنیتی و عملیاتی، فنی و مهندسی برخوردار بوده و با فعال شدن زیرساخت‌های لازم در این مجموعه، امکان حضور فعالان و شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت در حوزه‌های محیط زیست، کشاورزی و خدماتی در آینده فراهم خواهد شد و با ایجاد رشد اقتصادی سبب اشتغال به خصوص در استان مرکزی و شهرستان‌های ساوه و زرندیه و همچنین جلوگیری از خروج منابع ارزی از کشور خواهد شد.
او امدادرسانی در مواقع بحران به استان تهران را از مهمترین اهداف راه اندازی این مجموعه عنوان کرد و افزود: تامین زیرساخت‌ها و چیدمان صحیح ساختاری مجموعه هوانوردی و همکاری مسئولین مربوطه موجب تسهیل و تسریع در بهره برداری از آن خواهد شد.
مطلق اضافه کرد:  پرندک در شمالی‌ترین نقطه استان مرکزی واقع شده و پرندک اولین شهر استان مرکزی از سمت تهران محسوب می شود و توجه ویژه برای توسعه آن در ابعاد گوناگون ضروری است.
او گفت: فعالیت‌های هوانوردی عمومی در کشور توان رقابت پذیری ایران را در منطقه افزایش می‌دهد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو