پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فراهم شدن شرایط زیرساختی برای افزایش پروازها در فرودگاه یاسوج

تاریخ خبر: // کد خبر: 362440 // // //


فراهم شدن شرایط زیرساختی برای افزایش پروازها در فرودگاه یاسوج

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: شرایط زیرساختی برای افزایش پروازها در فرودگاه یاسوج فراهم شده است.


فراهم شدن شرایط زیرساختی برای افزایش پروازها در فرودگاه یاسوج

سیاوش امیر مکری ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید فرودگاه یاسوج اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده موانع طبیعی و غیرطبیعی در فرودگاه یاسوج برطرف شرده و شرایط زیرساختی برای افزایش پروازها در فرودگاه یاسوج فراهم است.

وی با تأکید بر اینکه با پیگیری مسئولان استانی هم اکنون فرودگاه یاسوج دارای استانداردهای لازم است، عنوان کرد: در صورت استقبال مردم  پیگیر افزایش تعداد پروازهای در این فرودگاه هستیم.

امیرمکری ابراز کرد: فرودگاه گچساران هم برای توسعه و تجهیز مدیریت آن به شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی کشور داده شد و اقدامات لازم برای توسعه، تجهیز و افزایش ایمنی آن در دستور کار قرار گفته است.

 استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: در تلاش هستیم در سال جدید با افزایش ضریب امنیت و تجهیزات فرودگاه یاسوج، امکان برقراری دو پرواز در روز را فراهم کنیم و البته استقبال مردم تعیین کننده است.

حسین کلانتری با بیان اینکه فرودگاه یاسوج 14 موانع پروازی داشت که به لحاظ فنی و امنیتی مشکل ساز بود که بر طرف شدند، افزود: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده برای برطرف شدن این موانع و توسعه و تجهیز این فرودگاه 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: توسعه باند فرودگاه، تکمیل روشنایی باند و امکان برقراری فرود در شب و نصب تجهیزات لازم در این فرودگاه اکنون شرایط را برای انجام فرود و پرواز هواپیماهای با بدنه متوسط فراهم ساخته است.

کلانتری تأکید کرد: برای افزایش ضریب امنیت، افزایش پروازها، توسعه و تجهیز بیشتر این فرودگاه آمادگی داریم با مشارکت 50 درصدی تأمین منابع در استان و 50 درصد هم از طرف شرکت فرودگاه‌ها اقدام کنیم.

وی توسعه و تجهیز بیشتر فرودگاه گچساران را خواستار شد و ادامه داد: این فرودگاه هم در نزدیکی شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران، باشت، بهمئی، چرام و لنده واقع شده و برای ارائه خدمت به مردم این منطقه نیازمند توسعه، تجهیز و افزایش تعداد پرواز بیشتر است.

 در پایان این نشست از خدمات 13 ساله علی محسنیان تقدیر و عنایت انصاری‌فرد به عنوان مدیر جدید فرودگاه یاسوج معرفی شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو