پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بیانیه و پیام های تسلیت شخصیت ها، سران و ارگان ها در سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 362576 // // //


بیانیه و پیام های تسلیت شخصیت ها، سران و ارگان ها در سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینی

در آستانه سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی،شخصیت ها، سران و ارگان ها با صدور پیامی برای خانواده‌ها و دوستان داغدار جانباختگان این سانحه صبر مسئلت کرد و بیانیه هایی را صادر نموه اند .


بیانیه و پیام های تسلیت شخصیت ها، سران و ارگان ها در سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینی

در آستانه سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی،ریاست محترم جمهوری ، شخصیت ها، سران و ارگان ها با صدور پیامی برای خانواده‌ها و دوستان داغدار جانباختگان این سانحه صبر مسئلت کرد و بیانیه هایی را صادر نموه اند .

*****

رئیس جمهور: حادثه هواپیمای اوکراینی ناشی از بی‌تدبیری یک جمع بود

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از سه طرح کلان ملی و کارخانه‌های نوآوری که با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح خط دو نوع واکسن مهم بودیم، گفت: واکسن های دیگری هم در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد و این برای ما از نظر امنیت غذایی و اقتصادی  و همچنین در زمینه ارزی که مصرف می شود، اهمیت دارد.

وی افزود: برای تهیه این واکسن‌ها ۲۰۰ میلیون یورو در سال هزینه می‌شود و اگر مشکلات دیگر نباشد این افتخاری است که روی پای خود بایستیم، تولید و صادر کنیم. ما همه واکسن هایی که تولید می‌کنیم را به اندازه نیاز داخلی تولید و بعد تا جایی توسعه می‌دهیم که می‌تواند نیازهای برخی کشورهای منطقه را حل کند.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

روحانی با بیان اینکه کارخانه‌های و پارک‌های فناوری فضای کشور را علمی می‌کند، اظهار کرد: این باعث می شود سلسله حرکت دانشگاهی قطع نشود. در سابق فردی درس می‌خواند حداکثر تا مراحل تحصیلات تکمیلی و دکترا ادامه میپداد و بعد قطع می‌شد. امروز با این کارخانه های نوآوری تحصیل و تحقیقات ما ادامه می‌یابد و ما هم به یک اقتصاد پربار و پاک می‌رسیم و هم می‌توانیم از لحاظ علمی کشور را بی‌نیاز کنیم.

رییس جمهوری تاکید کرد: رشد نوآوری ما را به یک اقتصاد پربار و پاک می‌رساند و هم از لحاظ علمی و فناور می‌توانیم بی‌نیاز شویم. من تصور می‌کنم بعد از ایمان که بالاترین قدرت و قدرت فرهنگی ماست، شاید هیچ قدرتی بالاتر از قدرت علمی و فناوری نباشد. این قدرت در همه زمینه‌های دفاعی، اقتصاد و توانمندسازی کشور برای رفاه مردم نقش اساسی دارد و حرف اول را در کشور ما می‌زند.

وی اعلام کرد: تا پایان دولت فرصت‌هایی برای افتتاح‌های بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و کارخانه‌های نوآوری و فناوری و همچنین در زمینه واکسن و گاما وجود دارد.

رییس جمهوری با اشاره به سالروز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: شاید بدون استثنا در طول ریاست جمهوری هر جا که افتتاح مهمی داشتم در دل از مرحوم آیت الله یاد می‌کردم.  ایشان چهره‌ای بود که برای آبادانی و سازندگی کشور زحمات بسیار فراوانی کشید که یاد، خاطره، نام و کارهای بلند او را گرامی می‌داریم.

وی افزود: ایشان باید برای ما الگو باشد که در انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی و هم در زمینه فرهنگ که یک نمونه آن دانشگاه آزاد بود کارهای بسیار بزرگی انجام داد. امیرکبیر هم بزرگترین سردار سازندگی تاریخ ایران در قرن گذشته بود و توانست علم و فناوری و تمدن نوین را در کشور پایه‌گذاری کند اما نگذاشتند زنده بماند و او را به شهادت رساندند.

روحانی با تاکید بر اینکه وقتی این افراد فراجناحی می‌شوند و زندگی آنها با اعتدال و اخلاق توأم می‌شود، تصریح کرد: البته جناح و حزب و سر جایش خوب است اما برای مدتی موقت، چرا که اگر دائم باشد در فعالیت و همکاری تاثیر ناسالم می‌گذارد. اینکه یک حزب فعال و در انتخابات پیروز شود بسیار خوب است، اما اگر پیروز شد باید از همه شایسته‌ها در مجموعه خود استفاده کند نه فقط از حزب خود. و با افراطی شدن این رقابتها می بینیم که چه وضعی پیش می آید.

رییس جمهوری با اشاره به حوادث شب گذشته در آمریکا و تسخیر مجلس سنای این کشور توسط معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: آنچه دیشب و امروز در آمریکا شاهد بودیم، نشان داد دموکراسی غربی چقدر سست و فشل است و بنیان قوی ندارد. دیدیم که در این کشورها متاسفانه با وجود پیشرفت علم و صنعت، عوام گرایی زمینه بسیاری دارد. دیدیم که یک انسان پوپولیست چه بلایی در این ۴ سال بر سر کشور خود آورد و آبرو و حیثیت کشور را زیر سوال برد و این فرد چه ضربه های بزرگی به منطقه ما، به فلسطین، سوریه و یمن زده است.

روحانی تاکید کرد: وقتی یک آدم ناسالم قدرت را در دست می‌گیرد مشکلات فراوانی برای کشور خود و دنیا به وجود می‌آورد که امیدوارم این درس عبرتی برای همه دنیا و همچنین برای حاکمان بعدی کاخ سفید باشد.

وی یادآور شد: آنانی که دو هفته دیگر قدرت را در کاخ سفید در دست می‌گیرند، باید جبران کنند و ملت آمریکا که ملت بزرگی است را به جایگاه واقعی خود برگردانند. آنان باید به شرایطی که جامعه بین‌المللی باید داشته باشد یعنی عقل و قانون برگردند.

رییس جمهوری تصریح کرد: امیدوارم شر انسان‌های کم‌سواد در اداره این کشور و آنانی که به دنبال منافع خانوادگی و فردی خود هستند، از سر آنان و دنیا کم شود و شاهد شرایط بهتری در منطقه و جهان باشیم.

روحانی همچنین با اشاره به سالروز ترور سردار سلیمانی گفت: هیچ‌گاه ندیدم شهید سلیمانی جناحی و حزبی فکر کند. همیشه به فکر مردم بود، نه تنها به فکر مردم کشور خود بلکه به فکر مسلمانان و مردم منطقه بود و خدمات بزرگی به کل منطقه ارائه کرد.

وی ادامه داد: اینکه داخل حزب و جناحی رشد کنیم یا با تکیه بر جناحی موفق شویم، خوب است اما وقتی صاحب قدرت شدیم، نسبت به همه ملت و همه مردم دارای هر نوع سلیقه و ایده، وظیفه خدمت رسانی داریم.

رییس جمهوری همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان حادثه هواپیمای اوکراینی در ۱۸ دی ماه سال گذشته، گفت: برای بازماندگان این حادثه آرزوی صبر می‌کنم. برای عزیزانی که در آن جهان هستند دعا می کنیم؛ این یک حادثه بسیار تلخ، دردناک باور نکردنی بود که از اشتباه یک فرد نشأت گرفت و آن اشتباه هم از بی‌تدبیری یک جمع ناشی شد.

روحانی تصریح کرد: اگرچه همه اینها روی سهو و خطا بود اما حادثه خونبار و خطرناکی را به وجود آورد که عده‌ای از نخبگان ما در این هواپیما از دست رفتند و جان به جان آفرین تسلیم کردند.

وی تأکید کرد: ان‌شاءالله دادگاه ما در یک بررسی دقیق و در یک دادگاه پرشکوه این پرونده را بررسی می‌کند؛ چه بسا نتیجه نهایی این دادگاه می‌تواند آرامش بخش واقعی خانواده‌ها و جبران کننده لطمه‌ای باشد که جایگاه هوانوردی در جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به افتتاح‌های انجام‌شده در این مراسم، گفت: یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم انجام کارهای بزرگ در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان است و کاری که در زمینه‌های دانش بنیان انجام شد عوض کردن فضا بود و این خیلی مهم است.

روحانی افزود: با نگاهی به نتیجه کار جوانان ارزشمند و دانشمندمان که امروز در بخش‌های مختلف تلاش و فعالیت می‌کنند، درمی‌یابیم گاهی در برخی زمینه‌ها هم‌پای کشورهای صنعتی در حال حرکت هستیم. امروز در برخی زمینه‌های علمی و نوآوری با کشورهای پیشرو فاصله چندانی نداریم‌. مثلا در نانو دیگر دهم یا هشتم نیستیم بلکه در مقام چهارم دنیا قرار داریم.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به تولید واکسن زیست فناوری، اظهار کرد: این کار بسیار بزرگی است و اگر در واکسن کمی تلاش کنیم می‌توانیم در تولید واکسن دامی و انسانی خودکفا شویم و روی پای خود بایستیم. امروز یک مجموعه جوان در یک شرکت دانش‌بنیان کمپرسورهای عظیم نفت و گاز را در داخل کشور تولید می‌کند درحالی‌که در همه اینها نیازمند خارج بودیم؛ بنابراین، ایجاد این فضا برای کشور ما بسیار مهم است.

*****

ظریف:‌ با قلبی آکنده از درد، یاد قربانیان تراژدی پرواز ۷۵۲ هواپیمای اوکراینی را گرامی می‌داریم

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) در آستانه سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در توئیتر نوشت: با قلبی آکنده از درد، یاد قربانیان تراژدی پرواز ۷۵۲ را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه هیچ چیز نمی‌تواند فقدان عزیزان را جبران کند، افزود: تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم، جبران خسارت مطابق با قواعد شناخته شده بین‌المللی است و اینکه مسببان این حادثه را پاسخگو کنیم.

ظریف در پایان عنوان کرد: عدالت محقق خواهد شد.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

وزیر امور خارجه پیش از این نیز در صفحه اینستاگرامش پستی در این خصوص منتشر کرد و نوشت: یک سال از سحرگاه تلخ ۱۸ دی ۹۸ و فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت فرزندان نخبه این مرز و بوم و قربانی شدن انسان‌های بیگناه می‌گذرد. فاجعه‌ای که تمامی ایران را داغدار کرده است.

وی افزود: در آن ساعت‌های تلخ بعدازظهر جمعه نیک می‌دانستم که اذعان به چنین واقعیت تلخی در جهان بی سابقه یا بسیار کم سابقه است و چه میزان فشار بین‌المللی برای من و همکارانم به دنبال خواهد داشت و درک می‌کردم پذیرش خطای دهشتناک یک یا چند تن برای دلاورمردانی که جان خود را برای دفاع از این مردم و مرز و بوم در طبق اخلاص گذاشته‌اند، چقدر دشوار است.

*****

پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به مناسبت سالگرد شهدای حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده؛ تأکید کرد: انتظار می‌رود تا به سرانجام رسیدن این موضوع و برخورد با مسببان، این امر مهم پیگیری شود و نتایج بررسی ها به اطلاع ملت شریف ایران و خانواده‌های محترم شهدای سانحه هواپیمای مسافری رسانده شود.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

 

متن این پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَهٌ ۖ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ (آیه ۱۵۷ سوره بقره)

آن گروهند که مخصوص به درود و الطاف الهی و رحمت خاص خدایند و آنها خود هدایت یافتگانند

روز ۱۸ دی ۱۳۹۸ در اوج مصیبت شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان، خبر ناگوار اصابت موشک به پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین که از مبداء تهران عازم کی یف بود، مصیبت ملت شریف ایران را فراگیرتر نمود. یک سال از این مصیبت غم‌بار و جانگداز که منجر به شهادت جمعی از هم‌وطنان عزیز شد می گذرد و به طور حتم، همچنان داغ این فقدان بزرگ همه ملت ایران، رهبر حکیم انقلاب و جامعه دانشگاهی را به سوگ عمیق نشانده است.

در جمع ۱۷۶ نفره این شهدا،  ۵۲ نفر از دانشجویان عزیز نیز حضور داشتند که سرمایه‌های ارزشمندی برای کشور بودند و فقدان آنها نه تنها برای خانواده‌های ایشان بلکه برای تمام جامعه علمی و دانشگاهی کشور تلخ و فراموش‌نشدنی خواهد بود. همه ۱۷۶ مسافر پرواز ۷۵۲ اعم از ایرانی و غیر ایرانی برای ما اهمیت داشتند و شهادت آن جمع عزیز را به همه بازماندگان تسلیت می گویم و امیدوارم جایگاه رفیعی در جهان آخرت به آنها اختصاص یابد و به بازماندگان شریف آن عزیز صبر عظیم و اجر وافر مرحمت کند.

از همان زمان که مشخص شد این هواپیما به اشتباه و به صورت غیر عمد هدف موشک قرار گرفته است؛ پیگیری برای علل سقوط هواپیما توسط دستگاه‌های ذی‌صلاح آغاز شد و انتظار می رود تا به سرانجام رسیدن این موضوع و برخورد با مسببان، این امر مهم پیگیری شود و فرایند و نتایج بررسی‌ها به اطلاع ملت شریف ایران و خانواده های محترم شهدای سانحه هواپیمای مسافری رسانده شود.

علاوه بر خطای انسانی در این حادثه تلخ؛ باید توجه داشت که این حادثه در شرایطی روی داد که فضای کشور متاسفانه با تحریک دشمنان تنش‌زا شده بود و حساسیت نیروهای مسلح را به شدت افزایش داده بود و کشورهای مستکبر از جمله آمریکا که به ایجاد این فضا و شرایط نا امن دامن زده‌اند، نمی‌توانند خود را از این حادثه تلخ و دلخراش مبرا کنند. فضای ترور و نا امنی زندگی مردم جهان، سنت دائمی نظام جهانی استکبار شده است.

این کشورها که همیشه دشمنی خود را با مردم ایران به صورت آشکار و پنهان اثبات کرده‌اند تلاش کردند با انتشار اخبار کذب و آلوده کردن فضا ضمن تسویه حساب سیاسی با جمهوری اسلامی ایران (به زعم خود) و فرصت‌طلبی دل‌های داغدیدگان را جریحه‌دارتر و اذهان عمومی را مشوش کنند و پیوند عمیق بین مردم و نظام اسلامی را مخدوش کنند که به فضل پروردگار در این نقشه شوم مانند همیشه ناکام بودند.

اما آنچه اکنون اهمیت دارد تقدیر از صبر و بردباری خانوادگان در برابر این مصیبت بزرگ است و هیچ چیز جای غم و اندوه فقدان عزیزان را پر نخواهد کرد که سرمایه‌هایی ارزشمند برای کشور و خانواده‌های خود بودند و این عزیزان مصداق این آیه ۱۵۵ سوره مبارکه بقره بوده‌اند که خداوند متعال فرموده‌اند “وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ (و قطعاً شما را به چیزی از [قبیلِ] ترس و گرسنگی و کاهشی در اموال و جانها و محصولات می‌آزماییم؛ و مژده ده شکیبایان را).

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

به طور حتم شما عزیزان گرانقدر که در این مصیبت، فقدان عزیزترین ها رل تحمل کردید و برای رضای خدا صبوری پیشه نمودید، مشمول بشارت پروردگار رحمان خواهید بود و انشاء الله همجواری جاودانه در جنت فردوس با عزیزان عروج کرده، شامل حال همه شما خواهد بود.

در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده؛ یاد و خاطر همه عزیزان سفر کرده در این پرواز ناتمام را گرامی داشته و از خداوند متعال آرزوی صبر برای شما در این مصیبت سخت و غفران و رحمت برای شهدای این سانحه دارم.

*****

آذری‌جهرمی: یاد شهدای هواپیما را گرامی می‌دارم

آذری جهرمی: یاد همه شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی بالاخص دختر و داماد دکتر سراییان عزیز را گرامی می دارم.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

 

*****

 امیرعبداللهیان در بهشت زهرا(س) :داغ قربانیان پرواز ۷۵۲ بر دل تمام ملت ایران ماند

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

«حسین امیرعبداللهیان» روز پنجشنبه در اولین سالگرد بزرگداشت جانباختگان حادثه پرواز ۷۵۲ در بهشت زهرا(س)، اظهار داشت: هرگز داغ از دست دادن قربانیان هواپیمای اکراینی را فراموش نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه مسئول اصلی بروز این حادثه دولت آمریکای جنایتکار است، عنوان کرد: افزایش حساسیت امنیتی در شبی که سپاه پاسدارن با موشک باران پایگاه عین الاسد، جواب ترور سردار سلیمانی را داد موجب بروز خطای انسانی و سقوط هواپیمای اکراینی شد.

امیرعبداللهیان یادآور شد: آمریکایی ها پس از ترور کور سردار سپهبد قاسم سلیمانی با قلدری تمام مسئولیت این حادثه تلخ را قبول کردند که جواب دندان شکن سپاه پاسداران موجب عزت ایران اسلامی شد.

وی با بیان اینکه امروز دولت تروریستی آمریکا خون خواه شهدا و قربانیان پرواز ۷۵۲ شده اند، بیان داشت: ملت ایران هنوز مورد هدف قرار دادن هواپیمای ایرانی در سال ۶۸ توسط ناو آمریکایی را فراموش نکرده اند.

امیرعبداللهیان یادآور شد: دولت آمریکا بجای برخورد با عاملان سقوط هواپیمای ایرانی در سال ۶۸ به فرمانده ناو مدل افتخار داد و امروز این دولت جنایتکار با پررویی تمام ادعای خون خواهی قربانیان پرواز ۷۵۲ را می کند.

وی با اشاره به کارشکنی های دولت های آمریکا طی دوران طاغوت و پس از انقلاب، افزود: دولت بایدن نیز مانند ترامپ و دولت های قبل از آن در برخورد با سایر ملت ها خوی استکباری داشته و خواهد داشت.

امیرعبداللهیان ادامه داد: صحنه های شورش شهروندان و کشته شدن چهار نفر از شهروندان آمریکایی که از روز گذشته در رسانه ها پخش می شود بیانگر بخش کوچکی از وضعیت زیرپوستی جامعه آمریکا است.

وی با بیان اینکه میخ آخر به سیستم لیبرال دموکراسی آمریکایی ها روز گذشته زده شد، گفت: امروز کار مدعیان آمریکایی حقوق بشر، دموکراسی و آزادی به جایی رسیده است که از فردی دروغگو، مفسد، وقماربازی مانند ترامپ حمایت می کنند.

وی با اشاره به رشادت ها و از خودگذشتگی های سردار حاج قاسم سلیمانی طی دوران دفاع مقدس و در جبهه مقاومت، بیان داشت: امروز جهانیان امنیت خود را مدیون این شهید بزرگوار و یارانش هستند و اگر امروز این شهید بزرگوار زنده بود به حتم در مراسم سالگرد شهدای هواپیمای اوکراینی شرکت می کرد.

*****

شهردار تهران در مراسم بزرگداشت جانباختگان سانحه پرواز 752 در بهشت زهرا (س)

پیروز حناچی شهردار تهران نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه خانواده جانباختگان حادثه نیز به این محل مراجعه خواهند کرد، به خبرنگاران گفت: یکسال از این واقعه دردناک گذشت و در سالگرد این حادثه و برای بزرگداشت هر یک از این جانباختگان و همدردی با خانواده آنها، نهالی غرس شد تا یاد و خاطره آنها گرامی داشته شود.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

 

*****

اعطای مدرک دانشگاه «آلبرتا»ی کانادا به 5 دانشجوی جانباخته هواپیمای اوکراینی

دانشگاه آلبرتای کانادا به یاد و خاطره ۵ دانشجوی ایرانی که جان خود را در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی از دست دادند، مدرک اعطا کرد.

بیانیه-و-پیام-های-تسلیت-شخصیت ها-سران-و-ارگان ها-در-سالگرد-سانحه-هواپیمای-اوکراینی

با توجه به اینکه پاندمی “کووید-۱۹” برگزاری مراسم‌های جشن فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان را لغو کرد،‌ دانشگاه آلبرتا به ۵ دانشجوی خود که سال گذشته در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست دادند، مدرک پس از مرگ اعطا کرد.

عسل اندرزی‌پور” رئیس انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا گفت: این مدرک به عنوان نشانی از یادآوری ۵ دانشجوی ایرانی دانشگاه ما است که با امید و آرزو مشغول تحصیل بودند.

همچنین یادآور غیرمنتظره بودن زندگی است تا از آن لذت ببریم.

این ۵ مدرک به قربانیان این حادثه و دانشجویان دانشگاه آلبرتا یعنی “پونه گرجی“،”آرش پورضرابی“،”الناز نبیی“،”نسیم‌ رحمانی‌فر” و “صبا سعادت” تعلق گرفت.

سال گذشته در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در اطراف تهران، جمعی از دانشجویان ایرانی جان خود را از  دست دادند.

آرش پورضرابی” متولد ۱۳۷۲ و “پونه گرجی” متولد ۱۳۷۳ که هر دو در اواسط دهه ۲۰ زندگی خود بودند، هر دو دانشجوی دوره کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه آلبرتا بودند که برای برگزاری جشن عروسی خود به ایران سفر کردند.

“صبا سعادت” متولد سال ۱۳۷۵، دانشجوی پزشکی دانشگاه آلبرتا بود.

“نسیم رحمانی‌فر” دیگر قربانی حادثه‌،‌دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه “آلبرتا” بود و این، اولین زمستانی بود که در ادمونتون حضور داشت.

“الناز نبیی” نیز فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف و دانشجوی دانشگاه آلبرتا بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / خبرگزاری ایرنا ( لینک1 ) ؛ (لینک2) / عصر ایران / خبر خودرو / خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو