پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تردد 150 هزار مسافر از فرودگاه قشم

تاریخ خبر: // کد خبر: 363224 // // //


تردد 150 هزار مسافر از فرودگاه قشم

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۵۰ هزار نفر با یکهزار و ۷۹۰ پرواز از طریق این فرودگاه تردد کرده‌اند.


تردد 150 هزار مسافر از فرودگاه قشم

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۵۰ هزار نفر با یک هزار و ۷۹۰ پرواز از طریق این فرودگاه تردد کرده‌اند.

غلامرضا دهقانی زاده  افزود: این ارقام نسبت در مدت مشابه سال قبل، از نظر تعداد مسافر ۴۲ درصد و از نظر تعداد پرواز  ۴۵ درصدی کاهش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: امسال تا پایان آذرماه، تعداد یک هزار و ۶۶۸ پروازهای داخلی و ۱۲۲ پرواز خارجی انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب کاهش ۴۰ و ۷۴ درصد داشت.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم تصریح کرد: آمارها کاهش 36 درصدی تعداد مسافران داخلی و کاهش ۸۲ درصدی مسافران خارجی را نشان میدهند.

وی افزود: بروز و شیوع ویروس کرونا باعث کاهش مسافر و در نتیجه آن منفی شدن رشد مسافر نسبت به سال گذشته شده است.

دهقانی‌زاده اظهار کرد: هم اکنون ۸۰ پرواز هفتگی رفت و برگشت از طریق فرودگاه قشم انجام می‌گیرد که تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، گرگان، دوبی و مسقط مقصدهای آن است.

وی تاکید کرد: در تمامی پروازها و همچنین سالن‌های فرودگاه قشم، دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم گفت: در پروازهای داخلی در هنگام خرید بلیط و دریافت کارت پرواز، شماره ملی مسافران پرواز در سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت بررسی می‌شود تا افراد بیمار را شناسایی و از سوار شدن آن‌ها به هواپیما جلوگیری شود.

وی افزود: در پروازهای بین المللی نیز، کارشناسان در زمان پرواز در محل مستقر بوده و همچنین برگه آزمایش با پاسخ منفی مسافران از آن‌ها اخذ می‌شود.

دهقانی زاده در خصوص افزایش نرخ بلیط پرواز ادامه داد: به دلیل ابلاغ دستورالعمل بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشور، ۴۰ درصد از صندلی هواپیما برای فاصله گذاری اجتماعی خالی می‌ماند و همین امر موجب افزایش نرخ پرواز است.

وی در پایان تاکید کرد: به دلیل کم شدن تعداد صندلی‌ و آغاز سفرهای تفریحی به قشم، برخی افراد با کمبود بلیط مواجه شدند که افزایش تعداد پروازها در مسیر تهران و بالعکس در حال پیگیری است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو