پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش روز دوم سقوط بوئینگ 737 اندونزیایی + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 364551 // // // خبر مهم


گزارش روز دوم سقوط بوئینگ 737 اندونزیایی + فیلم و تصاویر

بوئینگ 737 اندونزیایی اندکی بعد از پرواز از روی رادار محو شد،بعد از گذشت یک روز از حادثه مسئولین از پیدا شدن مکان جعبه سیاه و اجساد قربانیان خبر دادند.


گزارش روز دوم سقوط بوئینگ 737 اندونزیایی + فیلم و تصاویر

یک هواپیمای مسافری بوئینگ 737 اندونزیایی با ۶۲ مسافر اندکی پس از پرواز از فرودگاه جاکارتا از روی رادار محو شد.طبق  آخرین گزارشات ۴ دقیقه پس از عزیمت، این هواپیما در کمتر از یک دقیقه ۱۰ هزار پا از ارتفاع خود را از دست داده است.( بیشتر بخوانید )

سقوط این هواپیما اولین حادثه مهم هوایی در اندونزی پس از سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در سال 2018 است که به کشته شدن تمامی 189 مسافر و خدمه آن منجر شد .

اعلام تسلیت رئیس جمهور اندونزی در پی سقوط بوئینگ 737 اندونزیایی

«جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی با اعلام تسلیت عمیق خود از این حادثه از شهروندان خواسته است تا با همدیگر دعا کنند تا اجساد قربانیان پیدا شود.

اخباری از محل سقوط بوئینگ 737 اندونزیایی

یک لاشه هواپیما در شمال جاکارتا پیدا شده است که متعلق به هواپیمای مفقود شده است.بنابر اعلام مقامات اندونزی امروز (یکشنبه) سیگنال‌هایی شناسایی شده که می‌تواند مربوط به هواپیمایی باشد که پس از بلند شدن از باند فرودگاه داخل دریا سقوط کرده است.

وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد یک کشتی نظامی موفق شده سیگنالی از این هواپیمای سقوط کرده را دریافت کند و غواصان لاشه این هواپیما را در عمق ۲۳ متری از سطح اب پیدا کرده اند.

بعد از تایید خبر‌هایی مبنی بر مشاهده قطعات فلزی و سیم و کابل از سوی برخی ماهیگیران محلی، وزیر حمل و نقل این کشور با اعزام فوری گروه‌های جستجو و امداد به محل احتمالی سقوط این هواپیما اعلام کرد: تلاش‌ها برای جستجوی بقایای هواپیما و اجساد مسافران همچنان ادامه دارد.

بنابر اظهارات  شاهدان عینی که دو ماهیگیر هستند صدای انفجار مهیبی در ۳۰ متری قایق آن‌ها شنیده شد. ماهیگیران تصور کردند بمبی در مجاور آن‌ها منفجر شده و یا سونامی رخ داده است.

سرنوشت سرنشینان هواپیمای اندونزیایی

 نیروهای امداد اندونزی  بقایایی از بدن انسان و همچنین قطعاتی از بدنه هواپیما پیدا کردند که ممکن است متعلق به هواپیمای مسافربری سانحه دیده باشد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه ها اعلام کرده اند که بقایای مربوط به بدن انسان برای شناسایی به بیمارستان فرستاده شده اند.

بر اساس جستجو‌هایی که در حال انجام است، به نظر می‌رسد امیدی برای نجات زنده هیچ کدام از مسافران وجود ندارد. طبق اعلام مقامات حاضر در صحنه حادثه، یک لباس بچه، یک تایر و چرخ شکسته، جلیقه‌های نجات و لاشه‌هایی از هواپیما تا کنون کشف شده است.

طبق اعلام مقامات اندونزی، تمامی ۶۲ سرنشین این هواپیما اندونزیایی بودند.

شناسایی اجساد قربانیان سانحه هواپیمای اندونزی

پلیس از خانواده‌ها خواست تا برای کمک به شناسایی اجساد بازیابی شده مانند پرونده‌های دندانپزشکی و نمونه‌های DNA، اطلاعاتی را ارائه دهند. کریس ماماهیت برادر بزرگتر یکی از خانواده های سانحه گفت: “من معتقدم که برادر کوچکترم زنده مانده است، دیگو پسر خوبی است، ما هنوز هم معتقدیم که دیگو زنده مانده است.”

غواصان  قسمت‌هایی از لاشه هواپیما را در دریا یافته و لباس‌ها و اعضای بدن سرنشینان را نیز پیدا کردند. دوازده کشتی از جمله چهار کشتی جنگی  در یک عملیات جست‌وجو و نجات در بین جزیره لانچانگ و جزیره لاکی، در شمال جاکارتا برای یافتن بازماندگان مستقر شدند. پنجاه و شش مسافر از جمله هفت کودک و سه نوزاد، دو خلبان و چهار خدمه کابین در هواپیما حضور داشتند. علت این حادثه هنوز در دست بررسی است.

از علت سقوط هواپیمای مسافربری بوئنیگ 737 اندونزیایی چه می دانیم

رئیس شرکت هواپیمایی “سری ویجایا” اندونزی نیز با اشاره به سلامت فنی این هواپیما اعلام کرد: این بوئینگ در مسیر دوم بازگشت به سمت “پونتیاناک” دچار حادثه شد و برای ابراز نظر درباره علت سقوط به اطلاعات بیشتری نیازمندیم. جفرسون ایروین افزود: این هواپیما به علت بارندگی شدید، پروازش با نیم ساعت تاخیر مواجه شد.

شناسایی محل جعبه سیاه هواپیمای اندونزیایی

مقامات اندونزی اعلام کردند توانسته اند محل دو جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده اندونزی را امروز مشخص کنند؛ مسأله‌ای که می‌تواند امری حیاتی برای مشخص کردن علت این هواپیمای سقوط کرده اندونزیایی با ۶۲ مسافر باشد.

«Soerjanto Tjahjanto,» ریاست آژانس ایمنی حمل و نقل اندونزی در سخنانی گفت: ما محل دو جعبه سیاه را مشخص کرده ایم.

اطلاعاتی از بوئنیگ 737 اندونزیایی

بوئینگ ۷۳۷ مدل ۵۰۰ متعلق به خطوط هوایی “سری ویجایا” اندونزی چهار دقیقه بعد از پرواز در ارتفاع ۳۳۰۰ متری ناگهان از صفحه رادار برج مراقبت خارج و بر فراز دریا در شمال جاوه ناپدید شد. این بوئینگ ساخت آمریکا با ۲۷ سال عمر از بوئینگ ۷۳۷ مدل ماکس متعلق به شرکت هواپیمایی “لاین ایر” اندونزی که دو سال پیش به علت نقص فنی در حسگر سرعت و ارتفاع سنج با ۱۸۹ سرنشین سقوط کرد؛ بسیار قدیمی‌تر است.

تصاویری از سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی

 

آخرین سلفی مادر و فرزندانش قبل از سقوط هواپیما

راثی ویندانیا هنگام سوار شدن به هواپیما در اندونزی، با فرزندان خود سلفی گرفت. آن‌ها در ابتدا قصد داشتند پرواز دیگری را سوار شوند، اما در آخرین لحظه تصمیمشان تغییر کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت وزارت راه / سایت تدبیر و امید / خبرگزاری صدا و سیما / باشگاه خبرنگاران / عصر ایران / خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس / خبرگزاری تسنیم / سایت اول فارس /


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو